„Nem sokkal később elkezdték letartóztatni a munkástanácsok tagjait, akkor mondta nekem Bozsóka elvtárs, aki párttitkár volt, és nagyon rendes ember, hogy miért nem nézek szét a kapitalista nyugaton. Hallgattam rá.” (Ferdinandy György)
Ez csak egy a sok figyelemre méltó mondat közül a szombati Magyar Nemzet Magazinból. Keresse hétvégén az újságárusoknál!
Európa utolsó érintetlen fenyvesei végveszélyben: Lukács Csaba a romániai illegális fakitermelés szomorú részleteinek járt utána. Utánanéztünk, hogy mi a helyzet az Illatos úton talált több ezer tonnányi, szabálytalanul tárolt mérgező vegyi anyaggal, és annak is, hogy a környezetbe jutó szennyeződés milyen hatással van az emberre. A világszerte milliók sorsát meghatározó gyerekházasságok jelenségéről írt cikkünkből többek között az is kiderül: ez a probléma itthon is létezik, különösen a hazai cigányság körében. Helyszíni riportot adunk Pekingből: a Kínai Kommunista Párt által szervezett sajtótájékoztató tapasztalatai alapján mérlegeljük, hogy a feltörekvő Kelet káoszt vagy jólétet hoz-e számunkra. Kanada alulnézetből: a kedélyes északi ország múltjának sötét fejezetei közé tartozik az őslakos inuit lakosság erőszakos beolvasztása, aminek árnyéka egészen máig rávetül az ottani politikára. A háború küszöbén toporog a világ, és mire tanította Putyint a leningrádi utca? Plusz: Hász Róbert, Szántó T. Gábor és György Zsombor tárcái.
Óránként két hektár
Már szó szerint ipari mennyiségen lopják a fát Romániában (17., 20. oldal)
Ferdinandy György a jóindulatú Bozsóka elvtársról, a franciák „vendégszeretetéről" és a karibi példáról (19. oldal)
Por a padláson
Nem tudhatjuk, a környezetbe jutó mérgező vegyi anyagok milyen hatással vannak az emberre (21. oldal)
Én kicsi feleségem
A gyermekházasság nem csak a fejlődő országokban létező jelenség (22. oldal)
Háború és béke
Mire tanította Putyint a leningrádi utca? (24. oldal)
Pénz a papírzsákban
Az 1956. november 4-i Magyar Nemzet története (28. oldal)