Nem kapnak fizetést a 168 Óra munkatársai

Elbocsátások a közmédiánál, a Borsot is vinné a Fidesz, nem beszélő Mészáros. Médiakörkép.

Földi Bence
2016. 10. 26. 13:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem kapják meg a fizetésüket a 168 Óra munkatársai – írta meg kedden az Átlátszó.hu. Az oknyomozó portál úgy tudja, a tulajdonos Brit Media Kft. – amely egy éve vette meg a lapot – likviditási gondokkal küzd. A szerkesztőségnek a cégvezetéstől eltiltott Megyeri András Jonatán mesélt arról, miért nem tud fizetni, ebből az derül ki, hogy pénzmosás állhat a háttérben, nem tiszta, kitől jön a pénz, és milyen úton. Mindenesetre az alkalmazottak fizetésével több hónapos csúszásban vannak, miközben jó pénzért csábítanak újságírókat a laphoz.

A Párbeszéd társelnöke szerint a szerkesztőségnél számolják fel a sajtószabadságot. Részletek itt.

A legnagyobb közéleti napilap kiadóját, a Mediaworks Zrt.-t kedden vásárolta meg a Mészáros Lőrinc felcsúti polgármesterhez köthető Opimus Press Zrt. A bizniszt bírálta a Freedom House, a nyugati sajtó pedig érdeklődött róla Mészáros Lőrincnél. Azonban a Reuters nem volt elég komoly médium ahhoz, hogy Orbán Viktor miniszterelnök barátja nyilatkozzon neki. Néhány nappal korábban egyébként Mészáros ezt mondta a Hír TV-nek arra a kérdésre, vesz-e újságot vagy tévét a közeljövőben:

„Nem tudom, semmi sem elképzelhetetlen.”

Nem biztos, hogy a Népszabadság a jobboldali médiabirodalom-építés végét jelenti. A Magyar Narancs csütörtöki számának beharangozójából kiderül, hogy a hetilap úgy tudja, a következő kiszemelt a Bors bulvárlap. A Kajmán-szigeteken bejegyzett Radio Bridge Media tulajdonában álló Lapcom Zrt. is elkelhet a közeljövőben, ez a társaság adja ki a Bors mellett a két legnagyobb példányszámú regionális lapot, a Kisalföldet és a Délmagyarországot.

Az Echo TV is elkelhet a közeljövőben – erről a Heti Válasz csütörtöki számának ajánlójában olvashattunk. Úgy tudják, a Mészáros Lőrinc – Liszkay Gábor vezette kör szeretné megszerezni Széles Gábor tévéjét. Ugyanitt arról írtak, hogy a német Bild mintájára nagy formátumú Ripost bulvárnapilap indulhat, de lehet, hogy a Bors megvételével erre nem lesz szükség.

Jól járt Andy Vajna kaszinótulajdonos kormánybiztos cége, a Radio Plus Kft. A cég engedélyt kért és kapott a Médiatanácstól arra, hogy hálózatba kapcsolódhasson hat másik rádióüzemeltető vállalkozás csatornáival – írja a Hvg.hu. Hogy ez pontosan mit jelent? Azt, hogy az eredetileg csak budapesti frekvenciát elnyerő Rádió 1 műsora november 15-étől kezdődően 19,5 órában hallgatható lesz a fél országban: a Dunántúl északi részén, a Duna mentén és Észak-Magyarország jelentős részén.

Ám a kormányközeli médiában sem fenékig tejfel az élet: a közmédiától például 141 embert rúgnak ki – erősítette meg a 24.hunak az MTVA sajtófőnöke Kobza Miklós, akinek munkásságáról korábban itt írtunk. A tartalmi területről 34, a gyártásiról 58, a műszakiról 29, a kiszolgáló területről 20 fő távozik, Kobza Miklós elmondása szerint az érintettek 16 százaléka éri el öt éven belül a nyugdíjkorhatárt. Hozzátette: nem kiszervezésről van szó, „a leépítés egyetlen célja, hogy a közmédia hatékonyabban, a belső párhuzamosságokat megszüntetve működjön a jövőben”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.