Ritkaság, hogy egy magyar sportvezető azért kerül nehéz helyzetbe, mert a kiemelkedő sikerekről kell beszámolnia, s amint tudjuk, az „öndicséret büdös”. Kulcsár Antal, a női öttusa-válogatott szövetségi kapitánya ezért nagyon szerényen szólt az idei mérlegről, amely szerint a Füri Csilla, Simóka Bea, Vörös Zsuzsanna hármas a világbajnokságon és az Európa-bajnokságon négy arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyert. Különösen a székesfehérvári Alba Volán versenyzőjének, Vörös Zsuzsának volt kiemelkedő éve, aki a pesarói világbajnokságon egyéni elsőséggel szerzett olimpiai részvételt, majd négy hét múlva az Európa-bajnokságon ezüstérmes lett, s így a negyedikként célba érkező Füri Csilla is olimpiai kvótás lett.
Kulcsár Antal a Magyar Olimpiai Bizottság által szervezett sajtótájékoztatón elmondta: reméli, hogy jövőre a Világkupa-versenyeken öttusázónőink újabb olimpiai részvételt szereznek, és akkor váratlan sérülés vagy betegség esetén is két versenyzőnk indulhat Athénba. Persze a több jelölt megnehezíti majd a válogatást, amelyben döntő lehet a május végi moszkvai világbajnokságon nyújtott teljesítmény.
– Az olimpiai felkészülést gondosan meg kell szerveznünk, az erőnket jól be kell osztani – magyarázta Kulcsár Antal –, mert például a három Világkupa-versenyt Mexikóban, Pekingben és Budapesten rendezik meg. Négy éve egy szintén sikeres világbajnokság után öttusázóink lemaradtak a dobogóról Sydneyben, még egyszer nem szeretnénk ugyanazt a hibát elkövetni.
Pálvölgyi Miklós, a férfiválogatott szövetségi kapitánya elmondta, hogy ugyan az eddigi három lehetőség egyikén sem sikerült versenyzőinknek olimpiai kvótát szerezni, de idegességre nincs ok, mert bízik abban, hogy a jövő évi Világkupa-versenyeken Baloghék kiharcolják a két indulási lehetőséget.
A kapitány szerint a férfi öttusázók ez évi szereplését nem megfelelően értékeltük, hiszen az elmúlt évtizedekben is előfordult, hogy egyéniben nem sikerült érmet szerezni. Például Fábián László 1999-ben aratott világbajnoki elsősége után tíz évet kellett várni az újabb egyéni sikerre, amikor Balogh Gábor egyéniben első lett a budapesti vb-n. Persze azt a kapitány is elismerte, hogy férfi versenyzőink az elmúlt években magasra tették a mércét, hiszen Balogh 2000-ben az olimpián ezüstérmet szerzett, 2001-ben pedig a világbajnokságon Horváth Viktor előtt lett első. Azóta viszont versenyzőink egyéniben lemaradtak a dobogóról, viszont az idei világbajnokságon megnyerték a csapat- és a váltóversenyt is, az Európa-bajnokságon pedig a stafétánk győzött, csapatunk második lett. Pálvölgyi Miklós elmondta, hogy a jövő évi felkészülést úgy alakítják, hogy az olimpián versenyzőink csúcsformában legyenek, s éremszerzési eséllyel induljanak Athénba.
Putyin csak játszadozik Donald Trumppal?
