A BL-selejtezőben két török csapat is indulhatott. A Szalai Attilával felálló Fenerbahce már első párharcában elbukott a Dinamo Kijevvel szemben – végül az ukrán csapat sem lesz ott a főtáblán. A török bajnok Trabzonspornak mindössze egyetlen párharcot kellett volna sikerrel megvívnia a csoportkörbe jutásért, de az idegenbeli 2-1-es vereség után hazai pályán csak 0-0-s döntetlent ért el a dán Köbenhavn ellen.
Ráadásul mindez abban az idényben esett meg a törökökkel, amely náluk, egészen pontosan az isztambul Atatürk Stadionban zárul majd 2023. június 10-én.
Az aréna eredetileg a 2020-as, majd a 2021-es döntőt kapta meg, de mindkétszer halasztani kellett az isztambuli rendezést a koronavírus-járvány miatt.
Szintén hosszú idő után, a 2005/06-os idény óta először zajlik orosz csapat nélkül a csoportkör, de ezt már akkor tudni lehetett, amikor az UEFA az ukrajnai háború miatt kitiltotta idei sorozataiból Oroszország együtteseit.
Négy, skót csapat nélkül zajlott idény után idén ismét két csapat is képviseli a bajnokságot: a bajnok Celticnek nem kellett selejtezőt játszania, a tavalyi Európa-liga-döntős Rangers szerda este, a PSV otthonában aratott 1-0-s győzelemmel kvalifikálta magát.
A Rangers legutóbb a 2010/11-es BL-főtáblán szerepelt, azóta csőd miatt megjárta a skót negyedosztályt is.
A harminckét csapatos mezőny a horvát Dinamo Zagrebbel lett teljes, amely hosszabbítás után búcsúztatta a norvég Bodö/Glimtet.
Bajnokok Ligája-selejtező, negyedik forduló, visszavágók Trabzonspor (török)–Köbenhavn (dán) 0-0, továbbjutott a Köbenhavn 2-1-es összesítéssel |
A Bajnokok Ligája főtábláján tizenöt ország harminckét csapata versenyez. A legtöbb indulót, ötöt, a német élvonal adja, a Bundesliga tavalyi első négy helyezettje mellett az Európa-liga-címvédő Eintracht Frankfurt is ott lesz a mezőnyben, ráadásul az első kalapból várja a csütörtöki (18.00) sorsolást.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!