Dárdai Pál sem tudott csodát tenni, kiesett a Hertha

Bár sokáig úgy tűnt, hogy a Hertha legalább az utolsó fordulóra megőrzi reményét a bennmaradásra, a Bochum a 94. percben egyenlített Berlinben. Az 1-1-es döntetlennel eldőlt, hogy Dárdai Pál csapata kiesik az idény végén a Bundesligából.

2023. 05. 20. 17:28
Hertha Berlin's Hungarian head coach Pal Dardai gestures from the sidelines during the German first division Bundesliga football match between Hertha Berlin and VfL Bochum in Berlin, Germany, on May 20, 2023. (Photo by John MACDOUGALL / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO Fotó: AFP/John MACDOUGALL

Egyszerű volt a képlet a Hertha számára: legyőzi hazai pályán a Bochumot, vagy biztossá válik a kiesése. A Hertha vezetőedzője, Dárdai Pál a kispad mellett izgult, fia, Dárdai Márton a berliniek kezdőcsapatában kapott helyet a Bundesliga 33. fordulójában.

Lucas Tousart Dárdai Pál Hertha
Lucas Tousart gólja után még ünnepelhetett a Hertha és Dárdai (Fotó: AFP/John Macdougall)

A szintén a kiesés elől menekülő ellenfél aktívabban játszott az első félidőben, mint a vendéglátó Hertha, mégis a berliniek találtak a kapuba. Dodi Lukebakio azonban hiába ünnepelt, a VAR-vizsgálat kiszúrta, hogy megindulása előtt Sztevan Jovetics szabálytalankodott, így 0-0 volt az állás a félidőben.

A második félidőben viszont már érvényes gólt ünnepelhetett a Hertha: a francia Lucas Tousart fejelt a kapuba.

A folytatásban volt, hogy Christensen kapus bravúrja, más alkalommal a kapufa őrizte meg a hazai előnyt, igaz, később a Hertha is eltalálta a kapufát.

A 94. perc azonban megpecsételte Dárdai csapatának sorsát. A Bochum kapusa is előrement a szöglethez, de nem ő, hanem Keven Schlotterbeck fejelt a kapuba.

korábban kétszer megmentette edzőként a Herthát, idén viszont talán túl későn nevezték ki a csapat élére. A Hertha kiesett, a Bochum továbbra is bízhat a bennmaradásban.

A másik berlini csapat, a Schäfer Andrást sérülés miatt nélkülöző Union is rossz napot zárt, így az utolsó forduló dönt majd arról, hogy indulhat-e a Bajnokok Ligájában a következő idényben. A Hoffenheim viszont a piros-fehérek elleni sikerével bebiztosította bennmaradását.