Magyar éremeső! Ez történt kedden az olimpián – frissül!

Teljes éremkollekció kajak-kenuban, történelmi ezüstérem vitorlázásban.

2021. 08. 03. 4:15

KAJAK-KENU

• Lucz Dóra hatodik helyen végzett a K-1 200 döntőjében. Ugyanebben a számban Kárász Anna a 16. helyen zárta az olimpiát.
  • C-2 1000 méteren az Adolf Balázs, Fejes Dániel kettős harmadik lett a B döntőben, azaz összességében 11. pozícióban zárt.
  • nagy fölénnyel nyerte a K-1 1000 méteres finálét, mögötte Varga Ádám zárt a második helyen!
  • K-2 500-on és Bodonyi Dóra harmadik helyen zárt , és Medveczky Erika hajója negyedik helyen ért célba.
  • Kopasz Bálint és Varga Ádám a döntő után Fotó: Mirkó István

BIRKÓZÁS

• az utolsó másodpercekben végrehajtott akcióval legyőzte a grúz Giorgi Meliát, így a bronzéremért birkózhat majd a kötöttfogásúak 97 kg-os súlycsoportjában, a lengyel Tadeusz Michalik ellen.
  • legyőzte a kirgiz Atabek Aziszbekovot, így a kötöttfogásúak 87 kg-os súlycsoportjában bejutott a negyeddöntőbe.
  • Egyetlen női birkózónk, Sastin Marianna első mérkőzésén kikapott a sepsiszentgyörgyi Incze Krisztától a 62 kg-osok versenyében.
  • Vereséggel kezdett a kötöttfogásúak 67 kg-os súlycsoportjában Korpási Bálint is, ő az örmény Karen Aszlanjan ellen szenvedett vereséget.
  • Lőrincz Viktor a német Denis Kudla ellen is nyert, bejutott az elődöntőbe.
  • Szőke Alex ünnepel, következhet a bronzcsata Fotó: Illyés Tibor / MTI

VITORLÁZÁS

• Berecz Zsombor megnyerte a finndingisek éremfutamát, összetettben pedig a második helyen zárt, így a magyar vitorlázás legjobb olimpiai eredményét elérve ezüstérmet szerzett Tokióban.
  • a magyar zászlóval ünnepel Fotó: Tumbász Hédi / Nemzeti Sport

ATLÉTIKA

• Szögi István 3:38.79-es idővel a 12. helyen végzett futamában, így nem jutott be az 1500 méteres síkfutás elődöntőjébe.
  • Szilágyi Réka 57.39 méteres dobással zárta a gerelyhajítás selejtezőjét, ami nem volt elég a fináléhoz, a 25. helyen zárta a versenyt.
  • Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!