Ezüstérem! Ez történt a magyarokkal szombaton az olimpián

Milák Kristóf a 200 pillangón szerzett aranyérme után százon ezüsttel bővítette éremgyűjteményét.

2021. 07. 31. 6:00
Fotó: Mirkó István

ÚSZÁS

• nagy egyéni csúcsot és Európa-rekordot úszva ezüstérmes lett a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében , amelyben új világcsúccsal győzött.
  • Milák nyilatkozata a helyszínről itt olvasható.
  • Nézze vissza videón a döntőt és ahogy Dressel elismeréséül felemelte Milák kezét!
  • Milák Kristóf jobban örült ennek az ezüstnek, mint kétszázon az aranynak Fotó: Mirkó István

ATLÉTIKA

• 12,97 másodperces idővel a futama harmadik helyén végzett és ezzel továbbjutott az elődöntőbe női 100 méteres gátfutásban.
  • VÍZILABDA

• A magyar férfivízilabda-válogatott 11-8-ra legyőzte az Egyesült Államok csapatát, így már biztosan az első háromban végez csoportjában.
  • A magyarok az amerikai csapat fölé magasodtak Fotó: Mirkó István

KÉZILABDA

• Megszerezte első győzelmét Tokióban a női kézilabda-válogatott. A spanyolok elleni 29-25-ös sikerrel maradt még esély a továbbjutásra, bár ehhez az utolsó csoportfordulóban mindhárom mérkőzésnek számunkra megfelelően kell alakulnia.
  • VÍVÁS

• A Katona Renáta, Márton Anna, Pusztai Liza összeállítású női kardválogatott a negyeddöntőben 45-40-re kikapott a Koreai Köztársaságtól, így az ötödik–nyolcadik helyért vívhatott tovább. Márton sérült térddel vállalta a szereplést, talán csak ezen múlt.
  • A második mérkőzésen Márton Anna helyén Battai Sugár is debütált a kardcsapatban az olimpián, ám némi meglepetésre a házigazda Japán ellen is veszített 45-42-re a magyar válogatott, amely így a hetedik helyért vívhat Kína ellen.
  • Az utolsó mérkőzésen sem sikerült a javítás, Kína 45-30-ra győzte le a magyar csapatot, amely így a nyolcadik helyen zárta az olimpiát.
  • Először vehetett részt magyar női kardcsapat az olimpián Fotó: Illyés Tibor / MTI

VITORLÁZÁS

• harmadik helyen zárta a finndingisek hetedik futamát, majd a nyolcadik futamban az ötödik helyen ért célba. A magyar vitorlázó összetettben maradt a harmadik pozícióban.
  • TRIATLON

• A Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Tóth Tamás összeállítású magyar csapat 1:26:43 órás idővel a 11. helyen zárta a triatlonosok vegyes váltó versenyszámát.
  • SPORTLÖVÉSZET

• Mészáros Eszter 26. helyen zárt a női kisöbű szabadpuska összetett versenyszám selejtezőjében, így nem jutott be a döntőbe.
  • Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!