Nyert a Real és az Atlético Madrid is a BL-ben

Az Atlético Madrid 1-0-ra legyőzte a vendég Bayer Leverkusent, a Real Madrid pedig megszerezte első győzelmét a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Forrás: MTI2019. 10. 22. 21:14
Madrid, 2019. október 22. Hector Herrera, az Atlético Madrid (b) és Lars Bender, a Bayer Leverkusen játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkör mérkõzéseinek harmadik fordulójában, a D csoportban, Madridban 2019. október 22-én. MTI/EPA/EFE/Rodrigo Jiménez Fotó: Rodrigo Jiménez

A D csoport kora esti, madridi összecsapását Álvaro Morata 78. percben szerzett találata döntötte el. Az Atlético továbbra is veretlen, a németek a harmadik vereségüket szenvedték el.

Harkivban az első félidőben a Sahtar Donyeck szerzett vezetést, amit a Dinamo Zagreb még a szünet előtt kiegyenlített. A második játékrészben aztán fordított volt a leosztás: a horvátok büntetőből jutottak előnyhöz, amit egy cserejátékos, a kilenc perce pályán lévő Dodo egyenlített ki a 75. percben.

Eredmények, BL-csoportkör, 3. forduló:

C csoport:

Sahtar Donyeck (ukrán)-Dinamo Zagreb (horvát) 2-2 (1-1)

gól: Konopljanka (16.), Dodo (75.), illetve Olmo (25.), Orsic (60., 11-esből)

D csoport:

Atlético Madrid (spanyol)-Bayer Leverkusen (német) 1-0 (0-0)

gól: Morata (78.)

A Bayern München, a Manchester City és a Paris Saint-Germain is győzött a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, kedden, így mindhárom együttes továbbra is százszázalékos mutatóval áll csoportjában.

Az A csoportban a Paris Saint-Germain a Club Brugge vendégeként a második félidő közepén döntötte el a mérkőzést, amikor két percen belül Mbappé, majd Icardi is betalált a belgák kapujába. Végül az 52. percben csereként pályára küldött francia játékos három, míg az argentin két góllal zárt. Csereként 2008 óta nem lőttek egy BL-meccsen mesterhármast, akkor a Villarreal játékosa, Joseba Llorente talált be háromszor az Aalborg kapujába. Mbappé karrierje során így már 15 BL-gólnál jár, még 21 éves kora előtt, ezzel majd egy évvel előzi meg az eddigi rekorder Lionel Messit. A négyes másik mérkőzésén a Real Madrid megszerezte első győzelmét: a spanyolok győztes gólját a Galatasaray ellen szerezte, aki 100. BL-meccsét játszotta.

A B jelű négyesben az Olimpiakosz Pireusz hiába jutott előnyhöz, a Bayern München a duplázó vezérletével fordított. A lengyel támadó sorozatban 12. összecsapásán volt eredményes, a szezonban pedig 17 tétmeccsen 21 gólnál jár. A csoport másik mérkőzésén az eddig nyeretlen Tottenham Hotspur magabiztosan kerekedett a vendég Crvena zvezda fölé.

A C csoportban a vendég Atalanta a 34. percig 1-0-ra vezetett, ám Agüero duplájával fordított a Manchester City, majd Sterling második félidőben 11 perc alatt elért mesterhármasával kiütéses győzelmet aratott.

A D csoport esti összecsapásán a Lokomotiv Moszkva a 77. percig meg tudta őrizni egygólos előnyét, Dybala két góljával viszont két perc alatt fordított a Juventus.

A csoport:

Club Brugge (belga) – Paris Saint-Germain (francia) 0-5 (0-1)

gól: Icardi (7., 63.), Mbappé (61., 79., 83.)

Galatasaray (török)-Real Madrid (spanyol) 0-1 (0-1)

gól: Kroos (18.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 9 pont, 2. Real Madrid 4, 3. Brugge 2, 4. Galatasaray 1

B csoport:

Olimpiakosz Pireusz (görög)-Bayern München (német) 2-3 (1-1)

gól: El Arabi (23.), Guilherme (79.), illetve Lewandowski (34., 62.), Tolisso (75.)

Tottenham Hotspur (angol)-Crvena zvezda (szerb) 5-0 (3-0)

gól: Kane (9., 72.), Szon (16., 44.), Lamela (57.)

Az állás: 1. Bayern München 9 pont, 2. Tottenham 4, 3. Crvena zvezda 3, 4. Olimpiakosz 1

C csoport:

Manchester City (angol)-Atalanta (olasz) 5-1 (2-1)

gól: Agüero (34., 38., a másodikat 11-esből), Sterling (58., 64., 69.), illetve Malinovszkij (28., 11-esből)

piros lap: Foden (83., Manchester City)

korábban:

Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2. Dinamo Zagreb 4 (6-4), 3. Sahtar Donyeck 4 (4-6), 4. Atalanta 0

D csoport:

Juventus (olasz)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 2-1 (0-1)

gól: Dybala (77., 79.), illetve Mirancsuk (30.)

korábban:

Az állás: 1. Juventus 7 pont (7-3), 2. Atlético Madrid 7 (5-2), 3. Lokomotiv Moszkva 3, 4. Bayer Leverkusen 0