Ezüst a szőnyegről: ez történt a magyarokkal szerdán

Lőrincz Viktor szerezte a magyar küldöttség legújabb érmét Tokióban.

2021. 08. 04. 5:40
Tokio 20210804 Tokio2020 Japán Olimpia Hosszútávúszás Nyíltvizi úszás verseny női 10km foto Tumbász Hédi TUM Nemzeti Sport a képen Olasz Anna Fotó: Tumbász Hédi Nemzeti Sport

BIRKÓZÁS

• kikapott a ukrán Zsan Belenjuktól a kötöttfogásúak 87 kg-os súlycsoportjának döntőjében, így olimpiai ezüstérmet szerzett Tokióban.
  • VÍZILABDA

• A lányok után a fiúk is sikerrel jártak: a férfi vízilabda-válogatott 15-11-re legyőzte Horvátországot, és bejutott az elődöntőbe, ahol Görögország lesz az ellenfél.
  • NYÍLTVÍZI ÚSZÁS

• Olasz Anna nagy küzdelemben negyedik lett a nyíltvízi úszás tíz kilométeres versenyében. A hazai rendezésű, idei Európa-bajnokság ezüstérmese taktikusan végig az élmezőnnyel haladt, de kerülte a csatározásokat. Mindegyik kör végén ott volt az első tízben, az utolsó kört nyolcadikként kezdte meg. A finisben tudta fokozni a tempót, nem szakadt le az élmezőnytől, s egyre feljebb kapaszkodott, a német Leonie Becket le is hajrázta, így lett negyedik.

• Fotó: Tumbász Hédi/Nemzeti Sport

ATLÉTIKA

• Rivasz-Tóth Norbert (férfi gerelyhajítás) – selejtező, a 12. helyen végzett a csoportjában, összesítésben a 22. lett, így nem jutott tovább.
  • Krizsán Xénia (női hétpróba), az első szám, a 100 méteres gátfutás után összetettben a 16. helyen állt, magasugrásban 174 centit ért el, összesítésben a 20. helyre esett vissza.
  • Szűcs Valdó (férfi 110 méteres gátfutás) – elődöntő, a saját futamában 4. lett, nem jutott be a döntőbe, összesítésben a 13. helyen végzett.
  • Az esti programban Krizsán Xénia 13,78 méteres súlylökésével egy helyet előrelépett a hétpróba összetettjében, majd a 200 méteres síkfutás során megtartotta a 19. helyét, innen várja a második napot.
  • KAJAK-KENU

Minden magyar egység kiharcolta a továbbjutást, hat egyenesen, kettő pedig a reményfutamban.

• Csizmadia Kolos (férfi K–1 200 m) – előfutam: futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott.
  • (férfi K–1 200 m) – előfutam: Tótka futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott.
  • Balla Virág (női C–1 200 m) – előfutam (Horányi Dóra sérülése miatt indul Balla Virág): Balla a futamában harmadik lett, a reményfutamot megnyerte, így ő is bejutott az elődöntőbe.
  • Takács Kincső (női C–1 200 m) – előfutam: Takács a futamában másodikként a csütörtöki elődöntőbe jutott.
  • (női K–1 500 m) – előfutam: Kozák futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott.
  • (női K–1 500 m) – előfutam: Csipes futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott.
  • Nádas Bence, (férfi K–2 1000 m) – előfutam: a Nádas, Kopasz páros futamgyőztesként a csütörtöki elődöntőbe jutott.
  • Béke Kornél, Varga Ádám (férfi K–2 1000 m) – előfutam: a Béke, Varga páros a futamában negyedik lett, a reményfutamból harmadikként lépett tovább.
  • KÉZILABDA

Fotó: Mirkó István

• A magyar női válogatott nagyot küzdött a Norvégia elleni negyeddöntőben, de csak megnehezíteni tudta a nagy esélyes dolgát, és 26-22-re kikapott. A csapat a végjátékig tartotta a lépést, sokszor vezetett is, ám ezzel a vereséggel elbúcsúzott az olimpiától. Helyosztókat már nem rendeznek, magyar válogatott a 7. helyen végzett Tokióban.
  •

SÚLYEMELÉS

• Nagy Péter első lett a férfi súlyemelők plusz 109 kilogrammos kategóriájának B csoportjában, összesítésben pedig a hetedik helyen zárta az olimpiát. Az ólomsúlyú emelő, aki Japánba indulása előtt a szakítást illetően technikai gondokra és kisebb lábsérülésre panaszkodott, önmagához képest alacsony súlyon kezdett. A 165 kilóval elbánva viszont mind a 173, mind a 178 kilogrammon sikeres gyakorlatot mutatott be, s a hattagú B csoportból csupán ketten tudtak többet teljesíteni nála. Lökésben Nagy, aki egyedül képviselte a magyar súlyemelést a japán fővárosban, 206 kilón biztosított, majd a 214-gyel és a 218-cal is elbírt, így hat jó fogással, összetettben 396 kilogrammal végzett. Az utolsó gyakorlatánál 218 kg volt a súly. A magyar versenyző felállt vele, és ki is lökte, azonban mindhárom bíró a piros lámpát nyomta meg, ami azt jelenti, hogy nem volt sikeres. Azonban a magyar szakvezetés challenge-et kért, és a visszajátszás alapján mégis érvényesnek minősítették a gyakorlatot.