A dinók idején élt malacorrú teknőst fedeztek fel

A mintegy 60 centiméteres hüllő 76 millió évvel ezelőtt élt a kréta korban.

MTI
2015. 10. 22. 22:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Utahi Egyetem jelentette be a felfedezést, melyet Utah Természettudományi Múzeuma tett. A különös kinézetű teknős fosszíliáit az állam déli részén lévő Grand Staircase-Escalante National Monument nemzeti parkban találták.

Ez az egyik legteljesebb állapotban fennmaradt teknősfosszília a dinoszauruszok idejéből. Nemcsak a koponyája és a teknője, de egy szinte teljes mellső végtagja, részlegesen a hátsó lábai, valamint nyaki és farokcsigolyái is megőrződtek. Az állat az Arvinachelys goldeni tudományos nevet kapta.

Joshua Lively, az Austinban lévő Texasi Egyetem kutatója szerint ez a „legfurcsább teknős, amely valaha élt”. A szakértők szerint a malacéra emlékeztető orrával és két csontos orrlyukával az újonnan felfedezett állat semmilyen korábban talált teknőshöz nem hasonlít. Ez az egyetlen ilyen állat, minden más teknősfajnak csak egyetlen orrnyílása van a koponyáján, az orrlyukaikat csak hús választja ketté.

A mintegy 60 centiméteres teknős 76 millió évvel ezelőtt élt a kréta korban, amikor Utah állam déli vidéke nedves, forró klímával, folyókkal és mocsaras deltákkal rendelkezett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.