Kemoterápiás hűtősapkát engedélyezett az FDA

A fagyponthoz közeli hőmérséklet megnehezíti a rákellenes szerek számára, hogy elérjék és károsítsák a hajtüszőket.

MTI
2015. 12. 09. 10:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az FDA kedden közölte, hogy engedélyezi a DigniCap nevű termék forgalmazását. A hűtőberendezéshez kapcsolt sapka lehűti a páciens fejbőrét a kemoterápia alatt. Egy tanulmány szerint a módszerrel jelentősen csökkenthető a hajveszteség.

A fagyponthoz közeli hőmérséklet hatására csökken a fejbőrben a véráramlás, ami megnehezíti a rákellenes szerek számára, hogy elérjék és károsítsák a hajtüszőket.

Az ötlet évtizedekkel ezelőtt született meg, és ma már világszerte árulnak különböző hűtősapkákat. A svéd Dignitana AB által gyártott DigniCap azonban az első, amelyre az FDA is áldását adta.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.