A statisztikák alapján azonban a Mac-felhasználók nincsenek akkora biztonságban, mint ahogy azt hinni szeretnék magukról – mutat rá. Az OSX operációs rendszerre írott adware kártevők száma például 2012 óta ötszörösére emelkedett. A Kaspersky Lab védelmi szoftverei 2015-ben hatmillió támadást hárítottak el Mac gépeken. A vállalat mintagyűjteményében pedig már több mint 24 ezer Mac-kártevő szerepel, míg 2010-ben csak 500, 2005-ben pedig csak 200 volt a számuk.
Az Apple gépeket is elérték a zsarolóvírusok
Az ESET kiberbiztonsági cég szakemberei az Apple védelmi technológiáját kijátszó vírust lepleztek le.
2016. 03. 13. 9:21
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!