Elismerés

Tegnaptól eggyel kevesebb zsarolási eszközzel élhet az Európai Bizottság Magyarországgal szemben.

Magyar Nemzet
2013. 05. 29. 22:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mostantól a 27 tagállamból csak 12-en, köztük hazánk nem ül tovább az úgynevezett szégyenpadon.

Gyurcsány Ferenc, Veres János, Kóka János, Bajnai Gordon és Oszkó Péter számláját kellett a Matolcsy György, később Varga Mihály vezette nemzetgazdasági tárcának rendeznie, és megmutatni, hogy az ország igenis képes a bevételeit és kiadásait egyensúlyba hozni. A magyar lakosság forintonként törlesztette le azt a súlyos adósságot, amelyet 2004 és 2010 között a magukat szocialistának nevező, valójában a neoliberális nagytőkét leplezetlenül kiszolgáló és csapnivalóan gazdálkodó kormányok hagytak maguk után. A polgári kabinet közel hétszázalékos mínusszal vette át a 2010-es költségvetést, ebből kellett három százalék alatti deficitet kihozni – újabb eladósodás nélkül.

Ezért volt szükség minden, akkor még unortodoxnak tartott, mára azonban már több országban is alkalmazott lépésre: többek között a bankadóra, az addig szent teheneknek számító multinacionális vállalatokra kivetett különadókra és a Széll Kálmán-tervre. A korábbi felelőtlenség árát kamatostul fizette vissza a lakosság úgy, hogy eközben a 2008-ban felvett nemzetközi óriáskölcsön részleteit is törlesztenie kellett. A pénzügyi konszolidációnak súlyos ára volt, de nem állt az ország előtt más lehetőség: a korábban 8–13 százalékos (!) kamaton felvett forintkölcsönök egyet jelentettek volna a görög vagy az argentin úttal. Simor András korábbi jegybankelnöktől tudjuk: 2008 végén két hétre elegendő pénz volt az államkasszában. Nem lehetett volna nyugdíjakat, béreket fizetni, iskolákat, óvodákat fenntartani, ha nem kötik meg a valutaalappal és az unióval azt a hitelszerződést, amely erre a kormányra hárította a visszafizetés terhét.

Tegnap már el is kezdődött a tülekedés a babérok learatásáért: az összes közül talán a legvisszatetszőbb az Európai Bizottság budapesti képviseletének magatartása. Úgy tűnt, három éven keresztül szinte mindent megtettek azért, hogy a bajban lévő Magyarországba még nagyobbat rúghassanak a brüsszeli korifeusok. Kötelezettségszegési eljárások garmadája indulhatott, strasbourgi magyar szitoknapok kaptak itthonról muníciót, és nem felejtjük: megadták a Malévnak az utolsó döfést az állami támogatások visszafizettetésével. A kettős mérce ékes példája, hogy a LOT lengyel légitársaságnak nemrég engedélyezett az unió 127 millió dollárnyi állami támogatást, sőt, az Air Malta és a cseh CSA is állami mentőövvel menekülhetett meg – csak a Malév nem. A koncra ugyanis azonnal rávethette magát az Oszkó Péter volt pénzügyminiszterrel erősített Wizzair-csapat, amely nem is titkolta, hogy ők jelentették fel a Malévet Brüsszelben.

Nem különb náluk a Bajnai Gordon által kinevezett Andor László magyar (!) biztos, aki nemrég még megszavazta a felzárkózási forrásaink befagyasztását, tegnap pedig a hírembargó előtt a Twitteren tette közzé „a jó hírt” a túlzottdeficit-eljárás megszüntetéséről, hogy elsőként arathassa le a babérokat. De mi mást várhatunk egy olyan neomarxistától, aki a nagytőke érdekeit szolgálja Brüsszelben? Bajnai Gordon pedig fanyalog, hogy túl későn kerültünk ki az eljárás alól.

Ahogy Voltaire mondta: „Ments meg, Uram, a barátainktól, az ellenségeinkkel majd magunk is elbánunk.”

(Szabó Anna)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.