A Nemzeti Utánpótlás-nevelési és Sportszolgáltató Intézet (NUSI) jogi képviselője kezdeményezte a nyomozó hatóságnál Orbán István, a tatai edzőtábor volt igazgatója, és Komárom-Esztergom megyei MSZP korábbi alelnöke vagyonának zár alá vételét, a polgári jogi igény biztosítására – tudtuk meg. A NUSI-nak okozott kár megállapítása a nyomozás, valamint a bírósági szakaszba került büntetőeljárás feladata. – Az ügy jogerős lezárásáig az okozott kárról felelősen nyilatkozni még nem lehet – közölte Vass Károly, a NUSI megbízott főigazgatója.
Sajtóhírek szerint a nagy értékű hűtlen kezeléssel, sikkasztással, vesztegetéssel és közúti baleset okozásával gyanúsított Orbán István kéthavi végkielégítést kap volt munkaadójától. Vass leszögezte: Orbán István a NUSI-tól „értelemszerűen semmilyen bánatpénzt, egyéb rendkívüli juttatást nem kapott”. Orbán az ellene indított fegyelmi eljárás tartama alatt a közalkalmazotti jogviszonyáról lemondott, amelyhez a törvény szerint joga volt, így a NUSI a közalkalmazottak jogállásáról rendelkező jogszabály értelmében a fegyelmi eljárást köteles volt megszüntetni. Hozzátette, a lemondási időről is a hivatkozott törvény rendelkezik, amely előírja: „a lemondás esetén a lemondási idő két hónap”. Ha e rendelkezéseket nem tartotta volna be a NUSI, az munkaügyi per indítására szolgáltatott volna jogalapot Orbán Istvánnak. A megbízott főigazgató megjegyezte: a NUSI a büntetőeljárásba bejelentkezett, a büntetőeljárásban polgári jogi igényt érvényesít, ami nem a polgári perrendtartás szerinti polgári per.
Ismert: az ex-táborigazgató a gyanú szerint az edzőközpont előtt fölállított, Fáklyavivő nevű szobor kivitelezőitől 250 ezer forintot kért jogtalanul, továbbá több esetben is visszaélt hatalmával. Barátait, ismerőseit ingyen szállásolta el a táborban. Emellett a tábor konyhájáról élelmezési anyagokat vitetett ki. A volt alelnök alkoholos befolyásoltság alatt a sportközpontban közlekedési balesetet is okozott.
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat