Népszerű a Demján Sándor-hitelprogram

Másfél hónap leforgása alatt összesen 48 darab hitelkérelmet fogadott be a magyar vállalkozásoktól az Exim Magyarország 72,6 milliárd forint értékben az új finanszírozási konstrukcióira, amelyeket a pénzintézet a Demján Sándor-program keretében indított el január 6-án.

2025. 02. 20. 10:08
Fotó: Vémi Zoltán Forrás: 10 Oktober
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szerződések mielőbbi megkötése érdekében az Exim Magyarország a pénzügyi partnereivel közösen törekszik a kérelmek gyors elbírálására. Ennek köszönhetően az ügyfelek közül többen már február során szerződést köthetnek a kiválasztott hitelintézetükkel. 

A 72,6 milliárd forint összértékű hiteligényt a Jövő Exportőrei Beruházási és a Jövő Exportőrei Zöldberuházási hiteltermékek kapcsán regisztrálták a pénzügyi partnerek, amiből 12 darab Jövő Exportőrei Beruházási ügylet összességében 8,4 milliárd forint értékben már szerződött ügylet. 

Az Exim konstrukciói iránt mutatkozó érdeklődés jól mutatja a hazai gazdaság és benne az exportáló, valamint az exportálni tervező magyar vállalkozások továbbra is jelentős forrásigényét. Ennek eredményeként a Demján Sándor-programban meghirdetett négy fő Exim-konstrukció finanszírozási keretének több mint egyötöde kimerült.

A Demján Sándor-programban meghirdetett finanszírozási konstrukcióink iránti érdeklődés a várakozásunknak megfelelően alakult eddig. A kezdeti számok azt mutatják, hogy a magyar vállalkozások készek élni a gazdaságélénkítő lehetőségekkel, és nekik is céljuk, hogy növeljék exportképességüket, valamint fenntartható fejlődést támogató beruházásokat valósítsanak meg. A hitelkérelmek elbírálása folyamatosan zajlik, hiszen elsődleges célunk, hogy mielőbb megszülessenek a támogatási döntések, majd elkezdődhessenek a kifizetések a vállalkozások irányába

– mondta Kisgergely Kornél, az Exim Magyarország elnök-vezérigazgatója a termékek népszerűsége kapcsán.

Az Exim Magyarország január 6-ával összesen 350 milliárd forint keretösszeggel hirdette meg négy fő hiteltermékét, amely keretből százmilliárd forintot dedikáltan a zöldberuházások finanszírozására különített el. A négy fő hiteltermék, vagyis a Jövő Exportőrei Beruházási és Zöldberuházási, illetve az Exportélénkítő Beruházási és Lízing konstrukció elsősorban az Exim pénzügyi partnereinél érhető el. A pénzintézet ezek mellett a magyar vállalatok külföldi befektetéseit is egyedülálló programmal, az Eximtől kizárólag közvetlenül igényelhető Kifektetési Hitellel támogatja. 

A Demján Sándor-program keretében indított gazdaságélénkítő kezdeményezések célja a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások exportképességének erősítése, a fenntartható fejlődés támogatása, valamint a kifektetések finanszírozása.

Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv meghirdetésével a kormány 2025-ben 2600 milliárd forintot mozgósít a családok számára, míg a Demján Sándor-program mintegy 1400 milliárd forinttal járul hozzá a hazai vállalkozások fejlesztéseihez. A program elsődleges célja, hogy hatékony megoldásokat kínáljon a magyar vállalkozások kihívásaira, ezzel együtt lehetőséget biztosítson a hazai és külpiaci beruházásokra, és elősegítse a kkv-k méretének megduplázását.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Vámi Zoltán)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.