Egymást követték a tőkepiacokon a negyedéves társasági eredményeket taglaló publikációk, amelyek között a hét utolsó előtti napján a Nokia, a McDonald’s, a Microsoft és az IBM hírei érvényesültek a legjobban. A Nokia eredményei lesújtók voltak, mivel a mobiltelefonokat gyártó finn cég 0,19 eurós egy részvényre jutó nyereséget jelentett az első negyedévre, ami a vártaknál jobb volt, de a korábbi évben elérteket alulmúlta. Hasonlóan a gyengülést erőltette a Big Blue (IBM) azzal, hogy első negyedéves eredményeit közzétette. A világ legnagyobb számítástechnikai cége 1,19 milliárd dolláros eredményt produkált az év első három hónapjában, szemben a korábbi év 1,75 milliárd dollárjával.
Gyengüléssel zártak tegnap az ázsiai börzék is. A Nikkei 225 index 0,55 százalékkal, míg a dzsakartai mutató 0,38 százalékkal gyengült. Növekedést jeleztek viszont a hongkongi árak, így a HSI index 0,31 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot. A tokiói és a csütörtöki New York-i csökkenések következtében Európában tegnap bizonytalanul indult a kereskedés, a befektetők a tengerentúli nyitásoktól tették függővé, hogy az eladói vagy a vevői oldalra állnak. Kora délután a DAX és az FTSE értékei minimális, néhány pontos növekedést mutattak, majd a pozitívan nyitó amerikai börzék hatására némi lendületet kaptak a nyugat-európai árak is. A német piacon a Deutsche Bank (+0,69 százalék), a Münchener Rück (+0,88 százalék) és az Infineon (+1,04 százalék) cégek árfolyam-növekedései húzták az indexet.
A Wall Street nyitása előtt kiadott, kedvező Compaq Computer és American Express negyedéves adatok, valamint az előző kereskedés után megjelentetett negatív Microsoft gazdálkodási eredmények egymást kioltó hatással bírtak. A Compaq jelentős, 44 millió dolláros nyereséggel zárta az első negyedévet, az American Express 618 millió dolláros nyereséget ért el az év első három hónapjában, ami tizenöt százalékkal magasabb, mint az előző év hasonló időszakában.
Tőkepiaci hangulatjavító tényezőnek minősült az Argentína és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) közötti megállapodás is, amelyről az argentin elnök azt mondta: további kilencmilliárd dollárnyi segélyt kérnek. Eduardo Amadeo a Dow Jones hírügynökségnek adott interjújában hangsúlyozta: nem teljesíthető az IMF összes követelése.
A Deák Ferenc utcában tízpontos csökkenéssel kezdte a kereskedést a magyar tőzsde, a nyitás után 8840 pontig emelkedett, majd némileg gyengült. A csökkenés nem tartott sokáig, délben már újból emelkedett a BUX kurzusa, ami egészen a zárásig tartott. Záráskor a Budapesti Értéktőzsde részvényeit jegyző index, a BUX 8861,69 ponton (+132,10 pont) került a partvonalon túlra. A forgalom 9,7 milliárd forintra nőtt, amit főként a négy blue chip és az Antenna Hungária forgalma tett ki. A kereskedés nyertese az Antenna Hungária lett 255 forintos emelkedésével, amit elemzők azzal magyaráztak, hogy a olyan pletykák jelentek meg, amelyek az Antenna Hungária esetleges értékesítését vetítik előre.
A vezető részvények kivétel nélkül a növekedési tendenciát követték, a Matáv 21 forinttal, a Mol 180 forinttal, az OTP 20 forinttal drágult. Ellentétes irányú mozgást jeleztek a gyógyszergyári részvények, az Egis 90 forinttal gyengült, a Richter 35 forinttal erősödött. A kisebb kapitalizációjú részvények sorából a 200 forintos osztalékot fizető Prímagáz 20 forinttal, a TVK 40 forinttal, a Nabi 30 forinttal értékelődött fel.
Viharos szélre figyelmeztetnek a meteorológusok