A június 14-én kezdődött tizenhat csapatos viadalon a kanadaiakkal közösen otthon adó amerikaiak és a címvédő mexikóiak is veretlenül jutottak el a magyar idő szerint hétfő hajnali, houstoni döntőig. Ez volt az Arany-kupa 18. kiírása, ezek közül már nyolcadszor játszotta Mexikó és az Egyesült Államok a finálét a CONCACAF-térségben. Egy 2000-es, kanadai sikert leszámítva mindig e két válogatott közül került ki a végső győztes: Mauricio Pochettino együttese az ország nyolcadik, míg Javier Aguirre szövetségi kapitány csapata a tizedik trófeájáért küzdött.

A döntőben Chris Richards már a mérkőzés elején vezetést szerzett egy fejesből az amerikaiaknak (1-0), ám Raúl Jiménez még az első fél óra végén kiegyenlített (1-1), amit Diogo Jotára emlékező gólörömmel ünnepelt meg. A szintén az angol Premier League-ben futballozó Edson Álvarez aztán a 77. percben megszerezte a győztes gólt (1-2) is a mexikóiaknak.
Álvarez fejesét először les miatt érvénytelenítették, ezért a csapat eleinte nem ünnepelt, ám videózás után megadták a találatot.
Az Egyesült Államoknak már nem volt válasza a hátralévő időben, így Mexikóé lett a trófea.
Pochettino reklamált az amerikaiak vesztes Arany-kupa-döntője után
Még a 92. percben is volt egy véleményes játékvezetői döntés, amikor Patrick Agyemang látszólagos lerántásáért nem kapott büntetőt a társházigazda. Ám Pochettino nem emiatt reklamált, hanem a korábbi Tottenham-, PSG- és Chelsea-edző egy másik esetet kérdőjelezett meg a lefújás után: szerinte a második félidőben, 1-1-es állásnál tizenegyest kellett volna kapnia az amerikai válogatottnak.
Jorge Sánchez kezezését reklamálta Pochettino, a mexikói védő rátámaszkodott a labdára:
– Nem fogok siránkozni, de el akarom mondani az igazat. Ez pedig az, hogy
ha mindez a túloldalon, a másik büntetőterületen belül történik, az biztosan tizenegyest ért volna.
Ugyanis nem arról volt szó, hogy a guruló labda hozzáért a támaszkodó kezéhez, hanem ő támaszkodott rá a labdára – mondta az 53 éves argentin szakember a vereség után.
A mérkőzésen egyébként fölényben futballozó Mexikó 10. alkalommal lett Arany-kupa-győztes, az Egyesült Államok pedig már a hatodik döntőjét veszítette el – mindet a nagy rivális ellen.