Születésnapi szerencseszámok

2002. 06. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

S zemélyhez kötődően különféle módon képezhetünk egyéni szerencseszámokat, de talán a születésnapi szerencseszám a legfontosabb kulcs az életet befolyásoló, központi „fádikus” számhoz. Elsősorban azért, mert megváltoztathatatlan,
másodsorban pedig kapcsolatban áll a születésünk pillanatában fönnálló bolygóhatásokkal. Emellett a kozmikus rezgések valamely rejtélyes törvénye folytán a születésünk időpontja határozza meg, befolyásolja életünk eseményeit a bölcsőtől a sírig. Sokan talán nem tudják, de születése pillanatától mindenkinek van szerencseszáma, ily módon életünk folyamán sokkal erősebben reagálunk e szám vibrációs energiáira, hatásaira, mint bármely más szám rezgésére. Hogyan tudhatjuk meg, miképpen számítsuk ki születésnapi szerencseszámunkat?
A számítás egyszerű, csupán születési évünk, hónapunk és napunk egyes számjegyeit kell öszszeadnunk úgy, hogy a végeredmény egyjegyű szám legyen. Tegyük fel, hogy valaki 1982. január 23-án született. Esetében 1+9+8+2+1+2+3 = 2+6=8. A szerencseszám, amely e születési dátumot szimbolizálja, a 8-as (a hónapok számértéke 1-től 12-ig terjed).
A következőkben összefoglaljuk, hogy a szerencseszámoknak mi az üzenetük, mit árulnak el „hordozójuk” egyéniségéről. A születési szerencseszámok egyjegyűek.
1-es: Ahhoz, hogy teljes mértékben kiaknázza e szerencseszám hatalmát, nagyon határozottnak kell lennie. A szám vibrációs hatalma magában foglalja azt a felismerést is, hogy az élet nem könnyű, s a nehézségeken önnek kell felülkerekednie. E szerencseszám – amely a Naphoz kapcsolódik – versenyképességet és agressziót is feltételez. Hónaponként 1-jén, 10-én, 19-én és 28-án lehet szerencsés napja. Az 1-es születési szám vonzáskörébe a következő szerencseszámok tartoznak: 10, 19, 28, 37, 46, 55, 64, 73, 82.
2-es: Érzékeny és fogékony lehet. Teljesítménye akkor a legnagyobb, ha együttműködik, ha elfogadja a jó tanácsokat, ha invitál, vonz. A képzelőerőt, a lelkiséget, a családszeretetet surgázó szám a Hold tartományában van. E szám mögött nagy intuitív erők, harmóniateremtő képesség áll. Ön akkor él legjobban szerencseszáma hatalmával, ha elméje nyitott, figyel, s minden információt begyűjt, mielőtt határozna. Havonkénti szerencsenapjai: 2., 11., 20., 29. A 2-es számhoz tartozó szerencseszámok: 11, 20, 29, 38, 47, 56, 65, 74, 83.
3-as: Szerencseszámának vibrációs hatalma gyors gondolkodásra készteti. Jó a kapcsolata az emberekkel, kiváló a kommunikációs készsége. Pozitív gondolkodású, tevékeny, kiegyensúlyozott lehet, szereti az élet örömeit, de mértéket tud tartani. E számmal együtt jár a kreativitás, az eredetiség, a Jupiter bolygó jóvoltából is. Alaptermészete optimista, többre vágyik az élet minden területén. Szerencsenapjai hónaponként: 3., 12., 21. és 30. A 3-ashoz kapcsolódó szerencseszámok: 12, 21, 30, 39, 48, 57, 66, 75, 84.
4-es: E szerencseszám védi és fejleszti „tulajdonosát”. Pozitív hatásait elsősorban akkor hasznosíthatja a legjobban, ha konzervatív, büszke magas eszményeire, és nem engedi, hogy mások befolyásolják. E szám állhatatosságot követel. A 4-est, az egyik sorsbolygót, az Uránuszt képviseli, jótékony hatása főképpen akkor mutatkozik meg, ha nagyszabású dolgokba, alkotásokba fog. A születési szerencseszám felruházza tulajdonosát azzal is, hogy tartós érzelmeket váltson ki, új dimenziókat adjon kapcsolatainak. A havonkénti szerencsenapok: 4., 13., 22. és 31. A 4-eshez kapcsolódó szerencseszámok: 13, 22, 31, 40, 49, 58, 67, 76, 85.
5-ös: nyughatatlan szám a Merkur bolygó vonzásában, ám ne feledjük, a világ azért halad előre, mert vannak nyughatatlan emberek. Az 5-ös tapasztalatot, biztonságot is jelent, amely mindig valamiféle nyitást sugall. Aki e szerencseszám hatása alatt él és cselekszik, a legszokatlanabb módon fejezheti ki szeretetét, kedvességét, megértését, és aktívan szolgálja az érintkezést, a közvetítést, az összeköttetést szellemi és anyagi értelemben egyaránt. Havonkénti szerencsenapok: 5., 14., 23. Az 5-öshöz kap-
csolódó szerencseszámok: 14, 23, 32, 41, 50, 59, 68, 86.
6-os: A Vénuszt jelző szám, a szeretet és a szerelem, a vonzalom, a harmónia, a szépség, a művészi érzék, a társas élet alakítója, ugyanakkor a nyerés, a győzelem, a kockázat száma is. „Tulajdonosa” a szüntelen kihívás lázában éghet, pozitív, optimista, előrenéző, nagy ívben kerüli mindazt, ami kicsinyes, jelentéktelen. A 6-os a nagyszabású akcióknak kedvez, nem az apró lépések taktikájának. A szerencsenapjai havonként: 6., 15., 24. A kapcsolódó szerencseszámok: 15, 24, 33, 42, 51, 60, 69, 78, 87.
7-es: A döntéshozaltal, a végső megoldás száma, erőt ad ahhoz, hogy „érintettje” a legmagasabb szinten legyen képes cselekedni. Akinek ez a születési szerencseszáma – amely a Neptunt jelzi –, az küzdő alkat, aki soha nem adja fel. A szoros köteléket tehernek érzi, a szabadságot, a függetlenséget sokra tartja, általában tartózkodó, zárkózott típus, nem adja ki magát egészen senkinek, titkait magába zárja. Ez a szám a tudást és a tanulást a legegyszerűbb alapokra helyezi. Havonkénti szerencsenapok: 6., 16., 25. A 7-eshez kapcsolodó szerencseszámok: 16, 25, 34, 43, 52, 61, 70, 79, 81.
8-as: Ez a szám – a Szaturnusz vonzásában – kellő erőt ad ahhoz, hogy energikusan reagáljon az élet minden területén, illetve módot ad arra, hogy megkétszerezze eredményeit. Ez a szüntelen terjeszkedés száma, anyagi és szellemi értelemben egyaránt. Akinek ez a születési szerencseszáma, akkor aknázhatja ki a legteljesebben a hatalmát, ha óvatos, fegyelmezett, megfontolt és józan, és tennivalóit nagyon gyakorlatiasan intézi. Képes sok embert mozgatni. Akinek 8-as a szerencseszáma, a sikert, a vagyont – és bármit – csak apránként, lépésről lépésre érheti el. A havonkénti szerencsenapok: 8., 17., 26. Szerencseszámok a 8-as vonzásában: 187, 26, 35, 44, 53, 62, 71, 80, 89.
9-es: A Mars rezgéstartományához kapcsolódó születési szerencseszám megadja „tulajdonosának” azt a rendkívüli tehetségét, hogy áttörjön a munkahelyén, avagy a társadalmi értintkezésben. Akkor használja ki a legjobban e szerencseszám hatalmát, ha a munkáját jól megszervezi, ha akcióit logikusan építi fel. Intiuíciói, megérzései kitűnőek, akkor lesz igazán boldog, ha érzi, hogy valakinek szüksége van önre. Havonkénti szerencsenapok: 9., 18., 27. A 9-eshez kapcsolódó szerencseszámok: 18, 27, 36,45, 54, 63, 72, 81, 90.
Bár igen nagy kockázatot vállalt, szerencséje nem hagyta el, a kardcsapások és lövések elkerülték. Heltai Gáspár krónikája számol be arról, hogy amikor a király Szabács várát vívta a török ellen, maga indult el egyik éjjel kémszemlére. Az uralkodó csónakba szállt, és a Száva folyó partján épült várat két szolgájával együtt igyekezett kikémlelni. A törökök azonban észrevették a dereglyét, és ágyúzni kezdték azt. A tarack golyója halálra sújtotta Mátyás szolgáit, ő maga viszont sértetlenül érkezett vissza a kémszemléről.
De hódolt-e valamilyen szerencsejátéknak a király? A történeti leírások szerint általában nem vett ezekben részt, bár udvarában gyakran zajlottak éjszakába nyúló kockapartik, és fogadni is lehetett a különböző lovagi tornák végeredményére. A király ezeken a viadalokon inkább indulni szeretett, nem pedig fogadni valakire. Az akkori pápai legátustól fennmaradt levélben a kiküldött követ rémüldözve írja le őszentségének, hogy az utód nélküli király nem restell naponta több alkalommal életét veszélyeztető páncélos viadalokat vívni, ráadásul azokban többször meg is sérül, mivel ellenfelei gyakran nem is tudják, kivel vívnak meg.
De megtörtént, hogy maga a király is beszállt a játékba, mivel a szükség és a remény erre vezette.
Bonfini, Mátyás Itáliából érkezett krónikása a Csehországban zajló hadjárat idején keltezte történetét, amelyben uralkodójának kockajátékát örökítette meg:
„A királynak a hadjárat közepén elfogyott a pénze. Írt ugyan a kincstartójának, de a kívánt összeg nem érkezett meg táborába. A katonák pedig erősen zúgolódni kezdtek, mert nem kapták meg zsoldjukat. Mátyás azt mondta a hangoskodó katonáknak:
– Fiaim, csak egy napot adjatok! Holnapra meglesz a pénz.
A katonák megnyugodtak, Mátyás pedig erősen gondolkodott, hogyan szerezze meg a pénzt. Este a tisztek kockajátékba kezdtek, erős harcot vívtak egymással. A tét nagy volt, hiszen aranypénzben játszottak. Egy bátor tiszt azt mondta a királynak: »Ne csak a csatamezőn, hanem itt is álljon közénk felséged! Álljon közénk, hadd lássuk, kinek szolgál a szerencse!«
A király nem is kérette magát, leült a tisztek közé kockázni. Egész éjjel folyt a játék. Mátyásnak igen jól szolgált a szerencse: alig vetett mást, mint amit előre bemondott. Reggelre Mátyás előtt tízezer arany állott. Éppen ennyi kellett a katonák zsoldjára, amelyet mindjárt ki is fizetett. Attól kezdve látta, hogy a szerencse a királyt a tenyerén hordozza, és sehol cserben nem hagyja.”
A leírt történetből sok mindenre következtethetünk. Kiderül, hogy a vitézek olyan kockajátékot játszottak, amelynek lényege: előre meg kell jósolni, hogy mennyi lesz a dobás eredménye, és az nyer, akinek valóban ennyit sikerül kigurítania. Ezt a játékot a legtöbbször egy kockával játszották a kor emberei, katonák, polgárok és pórnép egyaránt.
Kiderül az is, hogy Mátyás alkalmi játékos lehetett, hiszen csak a vitéz felhívására és saját gondjainak megoldására ment bele a játékba. A kockaasztal mellett aratott győzelem több szempontból is segítette uralkodását, hiszen nemcsak pillanatnyi anyagi gondjait tudta megoldani, de az eset tovább alakította a róla kialakult „mindig, mindenben győztes király” képét, s ez nagy erőt adott neki uralkodói terveinek végrehajtásában és hódító külpolitikája megvalósításában. Hiszen ki is merne arra a királyra támadni, akinek még az égiek is mindenben kedveznek?
Mátyás udvarában valószínűleg a kockázás lehetett a leggyakrabban előforduló társas szerencsejáték, hiszen a forrásokban ez fordul elő a leggyakrabban. Szerémi György krónikája arról tudósít, hogy a Mátyás hadvezére, Jaksith Demeter által elfogott török harcosok kockát dobva sorsolták ki, melyikük távozhat szabadon. Galeotto Marzio arról ír, hogy a Mátyásnál kihallgatásra váró főurak idejüket beszélgetéssel és kockajátékkal ütik el. A budai törvénytár pedig rendelkezik a hamis kockázókról, paragrafusai szerint a csalónak egyik tenyerét kell átütni úgy, hogy a kocka átférjen a keletkezett lyukon.
Gyakrabban hódolt Mátyás király a sakkjátéknak, amelyet igazi királyi kedvtelésnek tartott, és a hadvezetés elméletéhez hasonlított. Krónikásai leírják, hogy bár nincs sok szabadideje, olvasásra és sakkozásra azért igyekszik teremteni. Leírják a díszes, művészi sakk-készleteket, amelyeket ajándékképpen kap a király. Bonfini krónikája pedig részletesen beszámol arról a sakkpartiról, amelyet a boroszlói királytalálkozón a magyar királynő, Beatrix, valamint a fiatal cseh (később magyar királlyá is választott) Ulászló vívott egymással, Mátyás kibicelése mellett. Rossz nyelvek szerint itt kezdődött Beatrix és Ulászló szerelmi románca, amely először megkötött, majd érvénytelenített házasságban végződik.
A krónikák lapjai egy dicsőséges korszak pompájáról és fényéről számolnak be, amely leírásokban helyet kapnak a szerencse és a tudás játékai is. Sajnos Corvin Mátyás halálával gyérülnek a források, eltűnnek a történetírók, az udvari élet fénye fokozatosan gyengül, végül Mohács tragédiája végképp beárnyékolja azt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.