Kőbánya önkormányzatától mintegy kétmilliárd forintnyi megrendelést kaptak az elmúlt négy évben azok a cégek, amelyek egykori vagy mai ügyvezetői, illetve tulajdonosai a szocialista párt képviselőjelöltjei – állítja György István, a városrész polgármestere.
A kerület vezetője elmondta: egy interpelláció kapcsán Kleinheincz Gábor alpolgármester megpróbálta összegyűjteni az ezekre a cégekre vonatkozó adatokat a Kőbányai Vagyonkezelő Rt.-től, de a társaság vezérigazgatója, szerinte elfogadhatatlan módon, megtagadta az adatszolgáltatást.
György István beszámolt arról, hogy az összegyűjtött részadatok szerint 739 millió forint megrendelést kapott a helyhatóságtól a Kőváki Kft., amelynek ügyvezetője 1999-ig az a Kaszab Csaba volt, aki ebben a ciklusban önkormányzati képviselőként és a beruházási bizottság elnökeként tevékenykedett. A társaság résztulajdonosa Lovász Pál, aki külső bizottsági tagként vett részt az önkormányzat munkájában, és az 5-ös választókörzetben indul az MSZP jelöltjeként. Kiderült az is, hogy a Kőbányai Vagyonkezelő Rt. a Kőváki Kft.-vel további 652 millió forint értékű szerződést kötött. Ismert: 56 millió forintot fizetett a kőbányai önkormányzat a Laképszolg Kft.-nek, amelynek egyik tulajdonosa szintén Kaszab Csaba volt, akit képviselőnek jelöltek a szocialisták. A polgármesteri hivatal felújításáért 155 millió forintot vett fel az önkormányzattól a Nor-Nik Kft., amelynek fő tulajdonosa Papp Attila, a kerületi MSZP elnökségének tagja és listás jelöltje. A cég komoly megrendeléseket kapott a vagyonkezelőtől a ligetteleki rehabilitációkor is, de erről megtagadták az adatszolgáltatást. Wygoczki Richárd, aki szintén az egyik választókerület MSZP-s jelöltje és az elmúlt négy év külső bizottsági tagja, tulajdonosa az Eu-Bau Kft.-nek és a Kőbánya-Bau Bt.-nek, amely összesen negyvenmillió forintnyi megrendelést kapott az önkormányzattól. A Kővéd Kft. egyik résztulajdonosa és ügyvezetője Nyulász János, akit a szocialisták a 13-as választási körzetben indítanak. Ez a cég 167 millió forintot kapott a kerülettől különböző beruházásokra. Nyulász János neve egyébként az olajgate-botrányban felbukkanó, MSZP közeli Intertraverz Rt. könyvelője volt. Ebben a cégben volt igazgató Andó Sándor MSZP-s polgármesterjelölt is. Mint köztudott, a vállalkozást Hujber Ottó, az MSZP vállalkozói tagozatának egykori elnöke alapította.
Révész Máriusz, a városrész fideszes országgyűlési képviselője úgy véli: az MSZP jelöltjeivel közvetlen kapcsolatban álló cégek támogatják a szocialisták kampányát is, amelynek csak az elindítására 3,5 millió forintot költöttek.
Váradi János, a Kőbányai Vagyonkezelő Rt. elnökségi tagja, MSZP-s önkormányzati képviselő szerint nem történt törvénysértés és etikátlannak sem tekinthető az eljárás. Váradi közölte: azok a vállalkozók kaptak megbízást, akik Kőbányán élnek, és a kerület közéletében is részt vesznek. Elmondta azt is: a Fidesz által támadott egyik cég, a Kőváki Kft. a vagyonkezelő által alapított vállalkozás. A kft. egyik tulajdonosa ugyanakkor az MSZP képviselőjelöltje is. Ez a kft. Váradi szerint valóban részt vett nagyobb, pályázaton kívüli közbeszerzésekben, a további munkálatok során alvállalkozókat is felkérhetett.
Nigel Farage pártja a legnépszerűbb a brit keresztények körében
