Személyeskedő megjegyzésektől sem mentes vitát folytatott tegnap a T. Ház a Magyar Televíziót és a Duna TV-t felügyelő kuratóriumok 1997 és 2001 közötti beszámolója kapcsán. A kormánypártok nem támogatják azon beszámolók elfogadását, amelyek az előző ciklusban végzett kuratóriumi tevékenységről szólnak, mert ekkor a tulajdonosi testület nem volt teljes.
Pető Iván (SZDSZ) utalva a csonka kuratóriumok ügyére kijelentette: a kormánypártok utólag sem szentesíthetik a közmédia előző négy évét jellemző állapotot. Szalai Annamária (Fidesz) arra emlékeztetett: az Alkotmánybíróság határozata nem azt mondja ki, hogy törvénysértő a csonka kuratóriumok működése. Jelezte, az ellenőrző testületek azért nem működtek, mert az akkori ellenzék nem állított jelölteket. Kifogásolta, hogy az előző ciklusban az ellenzék nem volt partner a médiatörvény módosításában és akadályozta a közmédiumok működését.
*
A Magyar Televízió vasárnaptól induló új arculatát és műsorrendjét ismertette Ragáts Imre ügyvezető alelnök és Rudi Zoltán megbízott programigazgató. A tévé vezetői beszámoltak arról: az átalakítás negyvenmillió forintba került, az üzleti tervek módosításával – négy hónap alatt – több mint hétszázmilliót takarítottak meg. A Magyar Televízió Rt. két csatornája az ügyvezető alelnök szerint „ismét értékeket kíván közvetíteni”. Az új arculat szerint a Magyar Televízió név az MTV rövidítéssel együtt az 1-es csatornát illeti, a 2-es csatorna kiegészítő szerepet kap, m2 néven fut tovább. Változnak a hírműsorok is, 18 órakor jelentkezik az első, fél nyolckor a második esti Híradó, az Aktuális helyett pedig az Este címmel 22.30-kor 40 perces magazin látható.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
