Délig stagnáltak, azután veszteségbe fordultak kedden, az október 23-i ünnepet megelőző tőzsdei kereskedési napon a legfontosabb európai indexek. Az áresést az olajipari társaságok részvényei vezették, amelyek érzékenyen reagáltak az olaj jegyzési árának kismértékű csökkenésére. Az átlagnál jobban szerepeltek viszont a pénzügyi szolgáltatók. Nem adtak alapot a befektetői optimizmus erősödéséhez azok a német gazdaságkutató intézetek sem, amelyek kedden közölték prognózisukat. A kutatók nagy többsége egyetértett abban, hogy Németországban, az eurózóna legnagyobb gazdaságában az idén kevesebb mint fél százalékkal növekedhet a GDP, s jövőre is mindössze 1,4 százalékos bővülést valószínűsítenek. A kutatói előrejelzéseket öszszesítő MTI arra emlékeztetett, hogy tavasszal ugyanezek az intézetek még 0,9 százalékos GDP-növekedést jeleztek 2002-re, s 2,4 százalékot jövőre. A svájci–svéd ABB elektronikai társaság szállította a legújabb negatív szenzációt: részvényeinek árfolyama a felére zuhant, mert amerikai leányvállalata csődvédelmet kért.
Idehaza vegyes mozgásokat produkáltak a vezető papírok. A Mol 2,5 százalékos drágulással újra kacérkodik az ötezer forintos szinttel, s az OTP kurzusa is egy százalékkal javult. Az olajtársaság részvényének árfolyama ezúttal is igazolta, hogy nem reagál az olajár változásaira. A két és fél százalékos erősödés a társaság folytatódó sajátrészvény-vásárlásainak tudható be, valamint a korábbi napokban kialakult nyomott árfolyam korrekciójának.
Veszteséggel zárt a vezető négyes másik két tagja, a Matáv és a Richter. Mindkét részvény két százalékot megközelítő veszteséget szenvedett. Mindezek eredőjeként a BUX csekély, 0,13 százalékos veszteséget szenvedett. A részvényszekcióban kedden csendes, ünnep előtti üzletmenet volt: 5,6 milliárd forint értékben kereskedtek a brókerek.
Előre megvan az ítélet a Trump-kormányzat elleni perben?
