Munkahelyek PHARE-forrásból

Halmozottan hátrányos helyzetű és roma gyermekek társadalmi felzárkóztatását tűzte ki célul a Móri Rehabilitációs Foglalkoztató Kht., a Fejér megyei önkormányzat, valamint a fenntartásában működő móri Gárdonyi Géza Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola által létrehozott konzorcium. Ennek érdekében két évvel ezelőtt pályázatot nyújtottak be egy PHARE-projektre. Magyarországon elsőként ez a konzorcium nyert 75 ezer eurót; az erről szóló szerződést már aláírták.

2002. 10. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Különös jelentősége van a nyertes pályázatnak, mert éppen a legutóbbi országjelentésben kritikaként fogalmazódott meg a romaképzés, -foglalkoztatás hiányossága – nyilatkozta lapunknak Arany László, a Móri Cívis Rehabilitációs és Foglalkoztató Kht. foglalkoztatásszervezője.
Elmondta: 2004 szeptemberétől új létesítményben indul az a speciális szakiskolai képzés, amely a tanulásban akadályozott – enyhe fokban sérült értelmi fogyatékos – tanulók nevelését, oktatását célozza. Továbbá az eredményes társadalmi beilleszkedés feltételeinek megteremtését határozza meg a szülők és a családok bevonásával. Arany László közölte: az együttműködési megállapodásban rögzítették, hogy a jelenlegi pedagógiai program fejlesztéséhez szükséges gyakorlati hátteret – egy tangazdaságot – és annak infrastruktúráját biztosítják.
Elmondta: a termények értékesítéséről és természetbeni felhasználásáról a konzorcium évenként használati munkatervet készít, ám a termény, illetve a termék tulajdonjoga a közhasznú társaságot illeti meg. Ugyanakkor a kht. kötelezettséget vállalt arra, hogy a termények értékesítéséből származó árbevételt támogatásként az iskolának átadja.
Arany László kiemelte: a bérelt földterületen ugyanakkor nemcsak szakképzés (kertész és állatgondozó), hanem foglalkoztatás is megvalósul. Jelenleg 140 egészségkárosodott embernek biztosít munkalehetőséget a kht. Ám további munkalehetőséget jelent az egészségkárosodott emberek számára az a pályázat is, amelyet a Cívis Kht. az Európai Unió EQAL-programjából nyert mangalicatenyésztésre. Ennek projektvezetője Szabó Csaba, a Tokaj Kereskedőház igazgatóságának volt elnöke.
Szabó Csaba közölte: a 400 ezer euró segítségével elsőként tenyésztelepet létesítenek Mór környékén, majd családokhoz helyezik ki a hízókat. Az állattartásra hat hónap alatt képzik ki a fiatalokat, majd a későbbiekben a megyei munkaügyi központ támogatásával építik ki az állatok tartásához szükséges ólakat. A mangalicaprogram támogatásáról szóló szerződést várhatóan a jövő héten írják alá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.