Rövid idő alatt népszerűvé vált a múlt századforduló idején alapított cukrászda, a régi Hauer. Fényes története a második világháborút követő államosítással zárult le. Ekkortól ugyanis egy darabig Erkel, majd ismét eredeti nevén üzemelt a Kelet-pesti Vendéglátó-ipari Vállalat kezében. A Hauer cukrászda a privatizáció idején először az Orient Rt.-hez, majd ismét az önkormányzathoz került, amely pályázatot írt ki hasznosítására. A pályázatra közösen jelentkező Hauer Rezső és a Friss Kft. a pályázatot ugyan megnyerte, ám nézeteltérés miatt végül nem tudták vállalni a szerződésben vállaltakat. Újabb pályázat kiírása következett, amit ekkor már egyedül a Friss Kft. nyert meg. A megállapodás értelmében a közelmúltban a cég megkapta mind az üzlethelyiség, mind a név használatát az önkormányzattól mindaddig, amíg a hagyományoknak megfelelően üzemelteti azt.
A most megnyílt cukrászda belsejét régi képek, dokumentumok alapján rekonstruálták. Az üzlet klubhelyiséggel és átriumos udvarral is bővült. Utóbbiban működik majd az Új Nemzeti Szalon, amely kiállításoknak – elsőként Aba Novák munkáiból –, divatbemutatóknak, irodalmi esteknek, koncerteknek ad majd otthont. Az üzemeltetők állítják, a cukrászda mind receptjeiben, mind hangulatában hű marad elődje nevéhez. Mint elmondták: kínálatukat az eredeti, háború előtti receptek alapján készítik.
Hauer Rezső, a nagy hírű cukrászdinasztia leszármazottja, aki – kiszorulva néhai üzeltükből – a Boráros téri Duna Palotában nyitott boltot, állítja: a Hauert üzemeltető cégnek nincs névhasználati joga, hiszen a jogerős bírói döntés még mindig nem született meg. Az új üzlet üzemeltetőinek azon ígéretéről pedig, hogy finomságaik az eredeti Hauer-receptek alapján készültek volna, annyit mond: hazugság, hiszen nagyapja receptkönyve jelenleg az ő birtokában van.
Nigel Farage pártja a legnépszerűbb a brit keresztények körében
