Rizikómentes kuplerájok?

A fővárosban és országszerte is szinte zavartalanul működő bordélyházak évente sok milliárd forinttal gazdagítják az alvilág pénztárcáját. Két héttel ezelőtt a rendőrség leleplezhette volna Budapest egyik kupleráját, ám a nagy fogás elmaradt. A rendőrök a jogszabályok lehetetlenségére hivatkoznak. Több lakó személyes meggyőződése: rendőri részvétellel üzemeltetik a helyet.

Villányi Károly
2002. 10. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügy egy lakossági bejelentéssel kezdődött. Csendháborítással fordultak a Tompa utcai lakosok a rendőrséghez. A két IX. kerületi őrmester meg is jelent a helyszínen, ám nyolcvanezer forintért szemet hunytak a történtek felett. A fiatal egyenruhások ugyanis inkább megegyeztek a kéjhölgyekkel, minthogy nagyobb ügyet csináljanak a látottak miatt. Még azt a videokazettát is elvitték, amely rögzítette ottjártukat.
A lányok, miután a rendőrök távoztak, azonnal jelezték a történteket egy ismeretlen ismerősüknek. Ez a személy nem tétlenkedett, közbenjárása nyomán az akciócsoport is megjelent a Tompa utcában, ahol ekkor már csupán három lány tartózkodott. Állítólag éppen azok, akik az ingatlan bérlői voltak. El is mondták, hogy mi történt: megzsarolta őket két rendőr, akik elvitték a napi bevételt. Azt sem felejtették el megemlíteni, hogy testüket csak a saját megélhetésük miatt bocsátják áruba. A hölgyek feljelentést tettek a BRFK ügyeletén.
A részben beismerő vallomást tevő két őrmester szorult helyzetbe került, hiszen hivatalos személy által elkövetett zsarolás miatt akár nyolc év szabadságvesztésre is ítélheti őket a bíróság. Az őrmesterek ugyanakkor tagadták azt, hogy pénzt követeltek volna, állításuk szerint a nyolcvanezer forintot a hölgyek maguk ajánlották fel. Hogy a lányokkal, illetve a luxusbordély üzemeltetőivel mi lesz, azt csak sejteni lehet. Sokak szerint semmi.
Azt, hogy mi is történik a Tompa utcai házban, elég sokan tudják. Elmondásuk szerint a házban már jó ideje kupleráj működik. Meggyőződésük, hogy a helyet rendőri részvétellel üzemeltetik, hiszen az a „razziát” követően is változatlanul üzemel. Ön szerint mégis mitől ilyen magabiztosak? – teszi fel egyikük a kérdést. Névvel nyilatkozni azonban senki sem mer, mondván: olyan emberek is megfordulnak az épületben, akikkel nem szívesen kerülnének nézeteltérésbe. Állításuk szerint a lányok tucatjai dolgoznak napi többszöri váltással, így vélhetően a bevétel is jelentős összeg. A személyzet jelenleg sem tétlenkedik, az incidens után is igen magabiztosan űzi az ipart. Újságokban reklámozza magát telefonszámokkal. Egyesek úgy tudják, még felvételt is hirdet.
A bordélyház forgalma elég komoly, erről valószínűleg a rendőrség is tud. Bennfentes információink szerint ez világosan kiderült a jövés-menést rögzítő videokazettákból is. A nyomozók számára is világos, hogy a három bérlő ennyi érdeklődő igényeit semmiképpen nem tudja kielégíteni. Maga a tény is elgondolkodtató: három fiatal nő, akik a megélhetésükért „küzdenek”, videokamerát üzemeltetnek az ajtajuk felett.
– Magunk is tisztában vagyunk azzal, hogy mi történik a Tompa utcában, de a hatályos jogszabályok szerint nehéz fellépni a jelenség ellen – fogalmazott kérdésünkre a IX. kerületi rendőrfőkapitány. Ormossy Attila ezredes elmondta: hiába fogadnak el a lányok anyagi ellenszolgáltatást, ettől még nem követnek el bűncselekményt. – Azt kellene ugyanis a rendőrségnek bizonyítani, hogy a nőket valaki erre a tevékenységre alkalmazza, „munkavégzésüket” elősegíti, szervezi. Ezeket a személyeket meg kell találni és cselekedeteiket rájuk is kell tudni bizonyítani – tette hozzá. Az eszközrendszer ehhez ugyan megvan a rendőrségnél, ám a nyomozás várható időtartama rendkívül hosszú – fejtette ki. A videokamera által rögzített felvételekről közölte: a kazettákat lefoglalták, ám abból csupán a forgalomra lehet következtetni. Elismerte, hogy a lányoknak ilyen technikai felszerelésekre semmi szükségük. – A felvételek nyilván arra kellenek, hogy a fiatal nők futtatói tisztában legyenek a látogatók számával, ne lehessen őket átverni – jelentette ki Ormossy Attila. Úgy vélte: a szóban forgó eset valóban rendhagyó, hiszen az örömlányoknak nem szokásuk rendőröket feljelentgetni és az akciócsoportot a helyszínre hívni. Szerinte ebből még nem lehet arra következtetni, hogy az üzemeltetők között is rendőrök vannak, akik bosszúból így iktatták ki a „zöldfülű” munkatársakat. Felhívta a figyelmet arra, hogy eljárás folyik az ügyben, ám abban nem a IX. kerület, hanem a BRFK által kijelölt kapitányság jár majd el. Hozzátette: a két megvesztegetett őrmestert már elbocsátották.
Borbély Zoltán, a Fővárosi Főügyészség szóvivője lapunk kérdésére közölte: a két őrmester szabadlábon védekezik, a nyomozás még tart. Hozzátette: az ügyészség az ügy jelenlegi szakaszában bővebb információkról nem tud beszámolni.
Vannak örömtanyák, amelyek éves bevételei az egymilliárd forintot is meghaladják. Ez a jövedelem teljesen tiszta, adózatlan formában marad az iparág működtetőinél. A jól alkalmazható törvényi szabályozás hiányában, illetve a fel-felbukkanó rendőri korrupció miatt óriási összegek gazdagítják az alvilág pénztárcáját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.