Tapolca bővelkedik európai hírű látványosságokban, ezért a város 1998-ban kialakított gazdasági koncepciójában az idegenforgalmat kitörési pontként határozták meg – tájékoztatott Ács János, Tapolca polgármestere. A város közepén mediterrán szigetként helyezkedik el a Malom-tó, vize egész évben 16–18 Celsius-fokos hőmérsékletű. A város alatt elhelyezkedő tavas barlang húszfokos vize többszáz méter hosszan csónakázható, s gyógyító hatása is ismert. Az alig száz éve felfedezett barlangot, amely Európa második legnagyobb csónakázható tavas barlangja, évente több százezren keresik fel. Erre alapozott a város vezetése, amikor úgy döntött, hogy komplex idegenforgalmi tervet készít, s jövő nyáron átadnak egy 232 szobás, négycsillagos szállodát. Itt több száz négyzetméternyi gyógy- és élményfürdő, valamint konferenciaközpont, tenisz- és fallabda pálya, fitnesz- és wellnesscentrum is helyet kap. A leendő szálloda mellett termálvízkutat fúrtak, amennyiben a gyógyászati kezelések alátámasztják a víz gyógyhatását, egy-két éven belül átminősülhet gyógyvízzé.
A több mint 4,5 milliárd forintos beruházást részben még a Széchenyi-tervből nyert 1,2 milliárd forintból valósítja meg egy szállodacég, a fennmaradó összeget pedig a várossal közösen egy társaság finanszírozza. Ács János kitért arra is, szeretnék, ha a környék vár-, lovas-, kerékpár- és borturizmusát sikerülne összekapcsolni a gyógyszállóval és barlanggal, hogy egységes idegenforgalmi komplexum jöhessen létre. Reményeik szerint a beruházás a város kereskedelmi és idegenforgalmát is fel fogja lendíteni, amelyhez a tapolcai önkormányzat a város arculatának csinosításával és virágosításával is hozzájárult, és amelyhez további befektetőket várnak. Néhány év múlva nemzetközi golfpályacentrumot adnak át Tapolcán, a közeljövőben kezdik építeni.
Jövő tavasszal adják át a csaknem háromezer négyzetméteres, 1200 férőhelyes, többfunkciós kulturális és sportközpontot. A beruházást az előző kormányzati ciklus alatt nyújtott címzett támogatás fedezi, ezzel a város régi vágya valósul meg. Az önkormányzat megvásárolta a Bauxit Bánya Vállalattól a művelődési házat is, így a beruházás átadása után széles intézményhálózat kezdheti meg működését: a város kulturális élete a pezsgő idegenforgalom mellett sem elhanyagolandó terület.
Novemberben adják át a Tapolcát elkerülő út második szakaszát, amellyel a városközpont végre teljesen mentesül a zaj- és levegőszennyező átmenő forgalomtól. A harmadik, befejező kisebb szakasz megvalósítása az önkormányzat következő négyéves beruházásának tervei között szerepel. A önkormányzat előző négy évében a Széchenyi-terv pályázatán elnyert összegből száz lakást építtetett, illetve vásárolt meg, hasonlóra az elmúlt húsz évben nem volt példa.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
