Csütörtökön jogosulatlan adatkezelés miatt gyanúsítottként hallgatja ki a rendőrség Földi Lászlót, a Defend Security Kft. volt ügyvezető igazgatóját – a Magyar Hírlap információját kérdésünkre megerősítette Bárándy György, Földi László ügyvédje is. Értesülésünk szerint Apró Antal is járt tegnap a rendőrségen, ám egyelőre nem tudni, milyen minőségben, mert sem tanúkénti, sem gyanúsítottkénti meghallgatásának hírét nem erősítette meg Garamvölgyi László, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Bárándy György elmondta, hogy büntetőeljárásban általában gyanúsítottként, tanúként vagy szakértőként hallgatnak meg valakit, ám az is előfordulhat, hogy a nyomozó hatóság „szimatol”, vagyis előtanulmányt folytat, és azért hallgat meg valakit.
Tegnap este lapzártánk idején a Magyar Nemzetet telefonon visszahívta Apró Antal, és határozottan cáfolta, hogy bent járt volna a rendőrségen. A Defend-ügyben folytatott nyomozást vezető Papp Csaba alezredes, a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság rendőrtisztje Apró Antal állítólagos meghallgatása ügyében megtagadta a nyilatkozatot, és Garamvölgyi Lászlóhoz irányította lapunkat. Ő azt mondta: fenntartja korábbi nyilatkozatát, miszerint az Aprocontrol szerződése nem része a Defend-ügyben folytatott büntetőeljárásnak.
Apró Antal lapunkhoz eljuttatott nyilatkozata szerint a Defenddel kötött szerződés alapján az Aprocontrol 2000 szeptembere és 2001 áprilisa között legális adatbázisok felhasználásával végzett adatgyűjtést és -értékelést, valamint adatszolgáltatást. Apró Antal a Népszavának viszont azt is állította, hogy az Apró nevet viselő detektíviroda folytathatna magánnyomozást, e társaságot azonban a Defend nem kereste meg.
Apró Antal tegnap este leszögezte: az Aprocontrol nem végzett magánnyomozói munkát a Defendnek, ha a Defend ilyen jellegű munkát kívánt volna adni, akkor az Apró Magánnyomozó Irodát bízta volna meg. Apró lapunknak is megerősítette korábbi nyilatkozatát, miszerint az Apró Magánnyomozó Iroda nem végzett munkát a Defendnek.
Ennek ellenére az Apró és Társa Bt. néven működő magánnyomozó iroda 2001. szeptember 9-én leszámlázott egy „munkát” a Defendnek. Vagyis nem igaz, hogy Apróék csak 2001 áprilisáig végeztek alvállalkozói munkát a Defendnek. Az sem felel meg a valóságnak, hogy a magánnyomozói jogosítvánnyal rendelkező, Apró nevet viselő detektívirodát a Defend nem kereste meg, illetve, hogy a keretszerződés alapján az nem végzett munkát a Defendnek.
Földi László, a Defend volt ügyvezetője megerősíti Apró nyilatkozatát, miszerint alvállalkozója csak törvényes adatgyűjtésre kapott megbízást, ugyanakkor leszögezte: a Defend Security munkatársai sem jártak el másként, amikor a Magyar Fejlesztési Bank megbízását teljesítették.
Apró Antal, a Defend Security alvállalkozó cégének többségi tulajdonosa annak az Apró Antalnak a fia, akit az MSZMP politikai és központi bizottsága befolyásos tagjának titulált az MSZP közeli Népszava. Apró Antal testvére a kormánytól számos fontos megbízatást kapó Apró Piroskának, Horn Gyula egykori kabinetfőnökének, akinek viszont a leánya Dobrev Klára, aki a választások idején Medgyessy Péter kabinetfőnöke volt, és aki jelenleg az európai uniós pénzügyi támogatások felett bábáskodik. Apró Piroska veje, Gyurcsány Ferenc, Dobrev Klára férje viszont amellett, hogy Medgyessy Péter főtanácsadója, annak az Altus cégcsoportnak is a fő tulajdonosa, amelyet a választások előtt szocialista forrásaink a miniszterelnök hátterében meghúzódó egyik jelentős gazdasági érdekcsoportként tartottak számon.
A klubvilágbajnoki siker magyar kulcsfigurája: nélküle nem nyerhetett volna a Chelsea
