Információink szerint a rendőrség jogosulatlan adatkezeléssel a Defend Security egyik munkatársa mellett Apró Antalt is meg akarja gyanúsítani még ezen a héten.
A baloldali pártok és a szociálliberális sajtó által korábban Fidesz közeli cégnek tartott Defendről kiderült: az Aprocontrol Kft.-vel szoros üzleti kapcsolatban áll. Az Apró-féle biztonsági cég végezte a Defend megbízásából a „piszkos munkát”, a magánnyomozói feladatokat. Mint ismert, az Apró család rendkívül nagy befolyással rendelkezik a kormányfőre. Információink szerint az ügyet azok a csoportok gerjesztik az MSZP-ben, amelyek az Apró–Gyurcsány–Medgyessy erőcentrumot akarják semlegesíteni, illetve megbuktatni.
A Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság (SZBEI) osztályvezetője, Papp Csaba alezredes a múlt héten egy sajtótájékoztatón kijelentette: látókörbe került a rendőrség kötelékébe tartozó személy is annak kapcsán, hogy a Defend Kft. két munkatársa a Magyar Fejlesztési Bank megbízásából 189 személyre vonatkozóan adatokat gyűjtött.
A Magyar Nemzet értesülése szerint nemcsak a Defend Security munkatársai gyűjtöttek adatokat az MFB ügyfeleiről, hanem a Földi László vezette cég megbízásából az Aprocontrol Vállalkozásbiztonsági Kft. is. Utóbbi legalábbis besegített a feladat ellátásába. Ezt a Magyar Nemzet birtokába került, 2000. június elején, határozatlan időre kötött megbízási szerződésük is bizonyítja.
Az 1999-ben hárommillió forint törzstőkével alapított, fő tevékenységként nyomozási és biztonsági tevékenységet végző családi cég 76 százalékos tulajdonosa Apró Antal, a kisebbségi üzletrészt ifj. Apró Antal és Apró Bernadett jegyzi.
Az Apró név nem ismeretlen a biztonsági szakmában. Érdekesség, hogy a Stacke-Multisafe céget, amelyet azóta felszámoltak, Apró Antal olyan neves személyiségekkel felügyeltette, mint Berecz János, az MSZMP volt titkára és Lakatos Ernő, a párt egykori propaganda-osztályvezetője.
Azt egyelőre nem tudni, hogy az Apró-féle vállalkozás milyen szakmai színvonalon végezte a munkáját, és azt sem, hogy a rendőrség mikor ellenőrizte utoljára. Azt azonban igen, hogy a Defend Security Kft.-t utoljára 2002. március 26-án megvizsgálta a szakmai felügyeletet ellátó XV. kerületi rendőrkapitányság, figyelemmel az MFB által adott magánnyomozati tevékenységre is. Palló Péter, az ellenőrzést végző rendőr százados jegyzőkönyvbe rögzítette: „Az ellenőrzés során hiányosságot, vagy szabálytalanságot nem tapasztaltam.” A jegyzőkönyvet a Defend részéről az a Jakab Árpád írta alá, akinek édesapja az Aprocontrol Kft.-nél dolgozik.
Az MFB-megfigyelési botrány akkor hágott tetőfokára, amikor kiderült: a Magyar Hírlap újságírójáról, Szakonyi Péterről is gyűjtöttek információkat a magánnyomozók. Az MFB Rt. ezt – miután kiderült az újságíró megfigyelése – azzal indokolta, hogy a Magyar Hírlap munkatársa által jegyzett egyik újságcikk banktitoknak minősülő, belső pénzintézeti információk alapján készült. A bank előző vezetése következetesen azt állította: törvényes eljárással azt igyekeztek kideríteni, miként szivárgott ki a banktitok.
Mint a kormányváltás után iderült, a Nyírfa-ügyben elhíresült volt titkosszolgálati tisztnek, Földi Lászlónak a „csendestársa” a Defend-üzletben Csintalan Sándor, az MSZP egykori alelnöke volt. Az egykori szocialista országgyűlési képviselő a kormányváltás után papíron is átvette a defendbeli, addig Földi nevével fémjelzett érdekeltség tulajdonjogát, sőt a cég ügyvezetői teendőit is ellátta néhány hónapig. Csintalant a cég éléről a Magyar Fejlesztési Bank, a Defend Security Kft. többségi tulajdonosa menesztette.
Orbán Viktor: Miért lenne más választási eredmény 2026-ban, mint 2022-ben volt? – Pikk Bayerrel és Ambrózyval
