Hadjárat indult Boros Imre ellen?

Egy hétköznapi, érdeklődésre számot nem tartó történet miatt akarják a szálkeresztet rám rakni – így fogalmazott az egyik napilapban megjelent, „a Boros-birodalom gyarapodásáról” szóló cikkére utalva Boros Imre, az Orbán-kormány PHARE-ügyekért felelős tárca nélküli minisztere, független parlamenti képviselő.

2002. 11. 07. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lapunknak elmondta a politikus: szülőfalujában, a Zala megyei Csödén 1994-ben kezdett el vendéglátással foglalkozni, a családi tulajdonban lévő panziót a bankszférában évtizedek alatt keresett pénzéből hozta létre. Mint fogalmazott: olyan bankok irányításában vett részt, amelyek sohasem szorultak konszolidációra, az államnak sohasem kelmlett a zsebébe nyúlnia az elfolyt pénzek miatt.
Boros Imre véleménye szerint a Népszabadság és más lapok koncepciós módon próbálják lejáratni. A lapokban többek között azt vetik a szemére, hogy a falu fejlődéséből a családi vállalkozás is profitált, Boros vállalkozása jelentős összegű állami támogatásokat vett fel a Horn- és az Orbán-kormány idején, ám a feltételek egy részét nem tudta teljesíteni. Boros közölte: 1997-ben kapott utoljára támogatást. „Boros Imre, aki testvérével, Boros Istvánnal közösen hozta létre a csödei Sárkány panziót, 1994 után kezdett foglalkozni turisztikai vállalkozással” – olvasható többek közt. A volt miniszter szerint az írás valós tartalmára jellemző: a testvérének nincs is köze a vállalkozáshoz. A megjelent anyagban olvasható: Csöde a területfejlesztési pályázatokon rendre sikeresen szerepelt, ennek eredményeképpen ma már vezetékes gáz- és szennyvízcsatorna is van a községben. Boros a kijelentésre úgy reagált: az biztos, hogy Csöde ellen nem lobbizott az előző négy évben, a település vasútra épülő fellendülését pedig nem kell szégyellni. Ráadásul a térség is sokat fejlődött: köztük Zalalövő és Felsőjánosfa. A cikk szerint „nagy visszhangot váltott ki az is, hogy a tavaly átadott, 25 milliárd forintból megépült magyar–szlovén vasútnak az egyik megállóját a 92 lelkes Csöde határában, a Sárkány panzió közelében alakították ki”. Boros ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta: a beruházást már jóval a hivatalba lépése előtt megkezdték, a vasút nyomvonalát pedig még a Horn-kormány ideje alatt véglegesítették, évekkel azelőtt, hogy ő miniszteri székbe ült volna. 1997. január 4-én adták ki azt a jogerős építési engedélyt, amely már a végleges nyomvonalat és a csödei megálló megépítését is tartalmazta.
Az idén nyáron Csöde határában rendezték meg a több ezer látogatót vonzó magyar ló ünnepét. Boros szülőfaluja fejlődéséből a családi vállalkozása is profitált, így például a lóünnepre érkező vendégek közül nyilván többen is a Sárkány panzióban szálltak meg – vélte a Népszabadság cikkírója. A volt miniszter erről úgy vélte, a rendezvényből az egész környék profitált. Mint mondta, a tizenegy szobás panzióban valóban telt ház volt, ugyanakkor jelentős részük a személyes vendége volt. – Mivel a két és fél napos rendezvényen közel tízezren jelentekmeg, és Csöde 60 kilométeres körzetében nem lehetett szállást találni, rosszindulatúnak tartom a sugalmazást és a feltételezést – szögezte le Boros Imre.
A Sárkány panzió fejlesztéséhez csak úgy kaphatott több forrásból is állami támogatást, hogy vállalta bizonyos feltételek teljesítését. A Népszabadság azt írja: a lapuk birtokába került dokumentumok szerint azonban a Boros-vállalkozás ezeknek a kötelezettségeknek egy részét nem teljesítette, a felvett pénzeket saját belátása szerint használta fel. A milliós támogatásokat – több forrásból – munkahelyteremtésre vették fel, ám az adott vállalkozásban mégsem bővült a foglalkoztatottak létszáma. És bár a támogatás felvételének összes feltételét a cég nem teljesítette, a felvett milliók mégis megmaradtak. Hogyan? – kérdezi a lap cikkírója. Boros Imre szerint nem igazak az állítások, hiszen teljesítették a feltételeket. A szerződést módosították, kevesebb dolgozót alkalmaznak, de az előírtnál hoszszabb ideig. Hozzátette: az utóbbi években közel harminc ellenőrzést kapott a vállalkozás, problémákat senki sem tapasztalt, bíróságon lévő ügyei nincsenek. – A cikk talán nem véletlenül jelent meg a Zala megyei önkormányzat alakuló ülésének napján, amely közgyűlésbe én is bekerültem. Ez egy epizód, így működik most a demokrácia, ennyit az ellenzéki jogokról – szögezte le Boros Imre. Hozzátette: a közelmúltban ismeretlenek betörtek a budapesti irodájába, ahonnan elvitték a számítógépét, kapott anthraxgyanús postai küldeményt, s már tizenöt alkalommal életveszélyesen megfenyegették, nemrég pedig megmérgezték az egyik Csödén tartott lipicai tenyészlovát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.