Paksi részvénytrükk

Igazgatósági tagságának megtartásáért egy informális megbeszélésen Paks atomerőműbeli részvényeinek eladására próbálta rábírni képviselőtársait Faller Dezső, a helyi MSZP elnöke – állította több, a megbeszélésen részt vevő városatya. Összeférhetetlenség miatt Jobban Zoltánnak, az SZDSZ korrupciógyanúba keveredett tolnai elnökének is le kell mondania az erőműben betöltött tisztségéről.

Villányi Károly
2002. 11. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elveszítené a város beleszólási jogát az atomerőmű ügyeibe, ha túladnának a részvényeken – állította Barnabás István, a paksi Fidesz vezetője. Faller Dezső több fültanú előtt, a képviselő-testületi posztokról szóló háttéregyeztetések egyikén hozakodott elő kérésével – fejtette ki Barnabás. A polgári többség tárgyalni sem volt hajlandó a dologról. Faller lapunk kérdésére annyit mondott: nem történt ilyesmi, majd letette a telefont. Az összeférhetetlenséget azonban lapzártánkig nem szüntette meg.
Hasonló cipőben jár Jobban Zoltán, a SZDSZ nemrég korrupciógyanúba keveredett Tolna megyei elnöke is, aki a szekszárdi önkormányzat gazdasági bizottsági tagsága mellett szeptember óta ugyancsak tagja az atomerőmű igazgatóságának. Egyelőre ő sem jelezte lemondását, s Fallerhez hasonlóan ő sem kívánta kommentálni a kérdést. Horváth István, a szekszárdi önkormányzat Fidesz-frakciójának vezetője ugyanakkor jelezte: nem hajlandók aszszisztálni a törvénytelenséghez, ezért ha a szabad demokrata politikus nem tér jobb belátásra, kezdeményezni fogják az összeférhetetlenség megállapítását. Lapunk információi szerint a városi részvényeket maga az atomerőmű vásárolná vissza, amire a fő tulajdonos Magyar Villamos Művek Rt. már engedélyt is adott.
Az összeférhetetlenség szempontjából érdektelen: egy önkormányzat jelentős, vagy elenyésző tulajdonrésszel rendelkezik-e a kérdéses cégben, így az atomerőmű igazgatóságában nem foglalhatnak helyet a vállalatban tulajdonos önkormányzatok képviselő-testületének tagjai – mondta Barabás Zoltán, a Belügyminisztérium önkormányzati főosztályának munkatársa. A törvény alapján érintetteknek a szavazástól számított 30 napon belül kell megszüntetniük az összeférhetetlenséget, máskülönben a képviselő-testületnek kell döntenie arról.
Lapunk korábban bizonyítékok alapján közölte, hogy Jobban Zoltán idén családi bt.-jén, a DD. Investen keresztül legkevesebb félmillió forintot kapott a Wiedemann Rt.-től, amelynek több száz milliós megbízásait korábban mint önkormányzati képviselő maga is megszavazta. A politikus kérdésünkre azt a magyarázatot adta: takarításért és tanácsadásért kapta a pénzt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.