Richard Ebling elmondta: a cég működésének egyik legviharosabb esztendeje volt az elmúlt év, amikor a világ több vezető gazdaságának recesszióval kellett szembenéznie. Számos, többnyire egymással összefüggő esemény hatására világszerte lelassult a gazdaság és megrendültek a pénzpiacok.
Ugyanakkor a könyvvizsgálat kivételével valamennyi üzletág növelte bevételeit, a társaság szerint az auditrészleg eredményét a pénzpiacokon és a könyvvizsgálói szakmában mindenütt tapasztalt drámai változások befolyásolták. A 4,6 milliárd forintos bevétel azonban négy százalékkal marad el az előző évitől. A tanácsadási üzletág bevételei egy százalékkal 1,6 milliárd forintra, az adótanácsadásé 12 százalékkal 764 millió forintra nőttek. Legnagyobb arányban a pénzügyi tanácsadás üzletág bevétele nőtt, 44 százalékkal, 592 millió forintra. A világgazdaságot jellemző bizonytalanság ellenére a KPMG a következő pénzügyi évre 12 százalékos bevételnövekedést tervez – közölte Richard Ebling.
Kiemelte, hogy 2003-ban a KPMG az uniós csatlakozási felkészülést tekinti legfőbb feladatának, hiszen – véleményük szerint – a csatlakozás önmagában várhatóan két százalékponttal emeli a GDP növekedését, és Magyarország továbbra is megtartja vonzerejét a külföldi társaságok számára.
Az uniós csatlakozással kapcsolatos az adókedvezményeket hátrányosan érintő változásokkal összefüggésben – lapunk kérdésére válaszolva – Richard Ebling leszögezte: a befektetőket elsősorban nem a rövid távú adókedvezmények vonzzák a térségbe. A külföldi befektetők hosszú távú döntéseiknél elsősorban az infláció és a bérek kézben tartását várják a kormányzattól, továbbá azt, hogy EU-konform beruházásösztönző projekteket hozzon létre.
A vezető az uniós csatlakozást előkészítő feladatok közül a jogharmonizációt, illetve az uniós támogatások hatékony felhasználását emelte ki, illetve arra hívta fel a figyelmet, hogy nem megfelelő hazánkban az informatika elterjedtsége és integráltsága.
Bérgyilkosokkal akarta megöletni az élettársát a kecskeméti férfi
