Erős, valódi köztestületként működhessen a jövőben a szakmai kamara, s eddigi tevékenysége megváltozhasson – a várható új igazságügyi szakértői törvénytől az érintettek ezt várják. Ezt a területi szervezetként működő Debreceni Igazságügyi Szakértői Kamara közgyűlésének résztvevői fogalmazták meg csütörtökön, Nyíregyházán tartott tanácskozásukon.
A közgyűlésen Monori György, a szervezet elnöke elmondta: ez a törekvés találkozik a törvény-előkészítők véleményével is, akik nagyobb szerepet kívánnak adni a kamarának. Az érdekvédelmi szervezet térségi vezetője a törvény koncepciójához augusztusban kidolgozott új téziseket ismertetve utalt arra, hogy az igazságügyi szakértői kamarák szerepe jelentőségüknek megfelelővé válhat a jövőben.
A tervezett változtatások közül kiemelte: feladat lesz a szakértővé válással kapcsolatos nyilvántartásba vétel és a törlés is. A szakmai képzések feltételrendszerének kidolgozása továbbra is a kamaránál maradna, míg a jogi oktatás az Igazságügyi Minisztérium feladata lenne. Az oktatáson való részvétel kötelező lesz, s az eredményes vizsga letételét az érintetteknek igazolniuk kell majd – jegyezte meg Monori György. A térségi elnök szólt arról is, hogy a tervek szerint a kamara jelenlegi nyolcrégiós szervezete ötre csökkenne. Monori közölte: információi szerint az igazságügyi szakértői törvénytervezetet a kormány jövőre terjeszti jóváhagyásra a parlament elé.
Eurószázmilliárdokkal támogatná Ukrajnát az Európai Unió
