Az októberi – tíz halálos áldozatot követelő – gyilkosságsorozathoz hasonló bűncselekmények az elmúlt évtizedekben többször is sokkolták Washington polgárait – olvasható a Washington Postban. A lap felidéz egy 1938-as gyilkosságsorozatot, amely sétáló vagy autójában ülő szerelmespárok ellen irányult. Az orvlövész indítékait nem lehetett fellelni, s a hatóságok arra gyanakodtak, hogy egyszerűen őrült. Egyszer aztán meg is mutatta magát a kiszemelt párnak, sőt pénzt követelt tőlük. Ám amikor kiderült, hogy csak öt dollár van náluk, dühében tüzelni kezdett rájuk, és a férfit sikerült is megölnie. Az eset elmélyítette az elmeállapotával kapcsolatos gyanút, ám néhány hét elteltével a gyilkosságsorozat abbamaradt, s a tettest sohasem fogták el.
Az újság beszámolója szerint két évvel később sorra gyilkolta a fekete bőrűeket egy volt fegyenc, a George Washington Egyetem egykori mérnökhallgatója. A fehér férfit betöréses lopásért kétévi börtönre ítélték, és kiszabadulása után így állt boszszút, amiért fekete cellatársai durván bántak vele. Azzal gyanúsították, hogy néhány hét alatt négy embert ölt meg, egyet pedig megsebesített, de a bizonyítási eljárás gyengeségei miatt végül megúszta a villamosszéket, és csak tizenöt évi börtönre ítélték, amelynek egy részét a hírhedt Alcatrazban töltötte le. Floridában halt meg, 1996-ban.
A harmadik gyilkosságsorozat a hetvenes évek elején történt. Az autópálya fantomjaként emlegetett gyilkos elrabolt hét, 10–18 év közötti, az iskolába vagy bevásárolni induló fekete bőrű kislányt. Legtöbbjüket megerőszakolta, az egyiket agyonlőtte, hatot pedig megfojtott, majd a holttestüket kidobta kocsijából a washingtoni és marylandi utak mentén. A tettes kézre kerítésére példátlanul nagyszabású rendőrségi akció indult, de soha sem fogták el.
Balett helyett Hosszú Katinka trónját már elfoglalta, hajnalra vb-érmes lehet
