Egykori országos, illetve megyei rendőrfőkapitányok és helyettesek, volt nemzetbiztonsági főtisztek alkotják azt a bizalmi elitet, amely a Medgyessy-kormány hatalomra jutását követően került fontos pozíciókba. A hivatásos állományból rendelkezési állományba helyezett vagy nyugdíjazott tábornokok közül Lusztig Péter volt MSZP-s honatya több mint húsz évig volt a III/I és III/II hírszerzési alosztály munkatársa, majd vezetője. A rendszerváltás után egy évvel már Baranya megyei rendőrfőkapitány-helyettessé nevezték ki. Lusztig, akinek egykori élettársát letöltendő börtönbüntetésre ítélték a Tribuszer-ügy kapcsán, jelenleg a Belügyminisztérium kabinetirodáján ad tanácsokat Lamperth Mónika belügyminiszternek.
Szakértők szerint a kinevezésében fontos szerepet játszott, hogy kitűnő kapcsolatokat ápol az MSZP-n belül jelentős befolyással rendelkező „baranyai lobbi” képviselőivel – köztük Szili Katalin házelnökkel, Toller László pécsi polgármesterrel és Puch László pártpénztárnokkal, aki Boldvai László bukása után került a kasszához. Baranyából került a minisztériumba Ernyes Mihály dandártábornok is. A korábbi megyei főkapitány – akit 2000 őszén mentettek fel, ezután a BM rendészeti főosztályát vezette – jelenleg nyugállományú tábornokként és köztisztviselőként a BM humánpolitikai főosztály helyettes vezetője.
A korrupciós vádak alól felmentett Gál László, aki a múltban még Békés megye rendőreit irányította, ismét a különösen bizalmi pozíciónak számító BM Felügyeleti és Ellenőrzési Hivatal vezetői tisztségét látja el. Gál tábornok korábban már betöltötte ezt a tisztséget, de amikor nevét összefüggésbe hozták az olajügyekkel, és a sajtó is élesen támadta személyét, rajta keresztül pedig Pintér Sándor akkori belügyminisztert, a parlamenti vizsgálat kezdetén ideiglenesen lemondott posztjáról.
Berta Attila nyugalmazott dandártábornok, volt budapesti főkapitány közel négy év pihenő után, ma az ÁPV Rt. biztonsági igazgatójaként tejesít szolgálatot. A Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság tanácsadója napjainkban Horváth András egykori Pest megyei főkapitány-helyettes, akit Pintér Sándor bizalmasaként tartanak számon. Nem maradt feladat nélkül Túrós András vezérőrnagy sem, aki 1989. május elsején lett belügyminiszter-helyettes, volt országos főkapitány, majd több fontos beosztás után 1996-tól a Szerencsejáték Rt. biztonsági igazgatója lett. A nyugalmazott tábornok jelenleg a MÁV Rt. biztonsági igazgatója, valamint a napokban a rendőrség gyámsága alá helyezett Országos Polgárőr Szövetség elnöki tisztségét is magáénak tudhatja. A Defend Security felügyelő- bizottságából került a Magyar Posta biztonsági szolgálatának élére Vidus Tibor nyugalmazott vezérőrnagy, aki korábban a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója volt. A tábornokot a Defend szerződéseinek kiszivárogtatása miatt menesztette a posta vezetése. A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. biztonsági igazgatójaként dolgozik jelenleg Somogyi Tamás nyugalmazott vezérőrnagy, Horn Gyula egykori testőrfőnöke. Somogyi később Nikolits István volt szocialista titokminiszter kabinetfőnökeként munkálkodott, neve a Nyírfa-doszsziékban is felbukkant. Központi szerepet játszott az olajgate-botrányhoz is köthető, máig vitatott lehallgatóberendezések beszerzésében. Az alig ötvenéves tábornok 1998 őszén a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat főigazgató-helyettesi székéből ment nyugdíjba, magas végkielégítéssel. Jelenlegi beosztását az MVM-től néhány hete távozott Túrós Andrástól vehette át.
Még a szennyestartót is közpénzből vásároltatta Ruszin-Szendi Romulusz az egymilliárdos villába
