Az Egyesült Államok az ENSZ Biztonsági Tanácsában pénteken megvétózott egy állásfoglalást, amely „több ENSZ-alkalmazott meggyilkolásáért” elítélte volna Izraelt. Az ügyet két nagy vihart kavart gyilkosság váltotta ki. November 22-én az egyik palesztin menekülttáborba behatoló izraeli katonák lelőtték Ian Hook brit állampolgárt, az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNRWA) alkalmazottját. Egy héttel később ugyanennek a szervezetnek két palesztin alkalmazottját lőtték le a zsidó állam katonái. Kofi Annan ENSZ-főtitkár tiltakozott Izraelnél, vizsgálatot sürgetett, az elkövetők megbüntetését követelte.
A szír ENSZ-nagykövet által beterjesztett tervezetre a BT tizenkét tagja szavazott igennel, köztük a testület négy másik állandó tagja, Nagy-Britannia, Franciaország, Oroszország és Kína. Az amerikai vétóval elutasított szír indítvány felszólította Izraelt, hogy a megszállt palesztin területeken tartózkodjék a fizikai erő szélsőséges és aránytalan alkalmazásától. Az Egyesült Államok egyébként 2001 decembere óta nem vétózott meg az izraeli–palesztin konfliktussal kapcsolatos BT-határozatot.
Zalman Soval, Ariel Saron diplomáciai tanácsadója üdvözölte a döntést. Kijelentette, hogy e lépésével Washington megakadályozta az „egyoldalú határozat” elfogadását. Száeb Erekat, a béketárgyalások palesztin küldöttségvezetője rámutatott, hogy Izrael folytathatja a nemzetközi közösség döntései és a palesztin emberi jogok megsértését. A palesztin miniszter bírálta Washingtont, szerinte az amerikaiak az izraeli választásokig elodázzák a közel-keleti „útiterv” elfogadását, és ezzel hallgatólagosan támogatják Ariel Saron választási kampányát.
További százmilliárd forint az élelmiszeripar fejlesztésére
