– Németország kötelessége, hogy a háború alternatíváit hangsúlyozza – jelentette ki, utalva arra: kormánya továbbra is arra törekszik, hogy erő alkalmazása nélkül érvényesítsék az iraki fegyverzet-ellenőrzésre vonatkozó ENSZ-határozatot.
A békés megoldás mellett tört lándzsát Szaúd-Arábia külügyminisztere is. Szaúd al-Fejszal herceg az al-Dzsazíra televíziónak nyilatkozva egyúttal kétségbe vonta a New York Times jelentését, amely szerint az arab királyság kötelezettséget vállalt arra, hogy egy Irak elleni háború esetén az Egyesült Államok használhatja légibázisait.
Közben a cseh Lidové Noviny arról cikkezett, hogy az Irak elleni amerikai támadás „valamikor január 27-e után” indulhat meg. A lap beszámolt arról is, hogy a cseh hadsereg három tisztje amerikai és brit szakértőkkel együtt dolgozik az amerikai hadsereg floridai támaszpontján. A cseh tisztek floridai jelenléte a lap szerint arról tanúskodik, hogy a Pentagon úgy véli: az irakiak ellentámadásuk során nagy valószínűséggel tömegpusztító fegyvereket vetnek be, a hadseregnek tehát szüksége lesz a térségben állomásozó cseh vegyvédelmi egység közreműködésére. Brit sajtóhírek korábban azt valószínűsítették, hogy a katonai akció február 21-én kezdődik.
Politikai földrengés Berlinben: A CDU/CSU nemet mondott a baloldal bírói puccsára + videó
