Magyarországon az utóbbi fél évszázadban jelentősen nőtt az erdőterület nagysága, és mára az erdő – 19 százalékos részesedésével – a szántó után a második legnagyobb mezőgazdasági művelési águnk. Huszonkét erdőgazdasági társaság 1,063 millió hektáron gazdálkodik Magyarország 1,8 millió hektáros erdőterületén, a maradék részen a magánerdő-tulajdonosok tevékenykednek. (A nem állami kezelésű területeken található közösségi erdő társult és egyéni magántulajdon, egy részükön azonban rendezetlenek a birtokviszonyok, mert nem ismert a tulajdonos vagy a gazdálkodó személye.)
A magánerdő-tulajdonosok végzik az erdőtelepítések döntő hányadát is, mert az állami erdészetek határok között tevékenykednek, ezért új telepítéseket nem, inkább a kitermelt ültetvények pótlását végzik. A tízéves etapokra osztott erdőtelepítési stratégia célja erdőterületünk növelése. A program aktuális szakasza 2004-ben jár le. A 19 százalékos borítottságot elérő erdőtelepítés elsősorban a fenyő- és a lágy lombos, illetve az akácállományok területének növekedését eredményezte.
Az erdőterületek 86 százalékát lombos fafajok alkotják, közülük a legfontosabbak a bükk, a tölgyek, a cser, az akác és a nyár. A fenyő területi részaránya 14 százalékos, de az élőfa-készletből 15,4 százalékkal részesedik. A legrosszabb területi és élőfa-készleti aránnyal az akác bír, amely 21,8 százalékkal vezeti a területi megoszlást, de az élőfa-készletből alig több mint 12 százalékkal részesül. A legjobb arányt a bükk produkálja, amely 6,1 százalékos részesedés mellett az élőfa-készlet 11,9 százalékát adja.
A növekvő élőfa-készlet 2000-ben 323 millió köbméternyi volt, amelynek anyagi értéke több mint ezermilliárd forint. Szerencsére ez a hatalmas értékű fakészlet folyamatosan növekszik, az erdőtelepítéseknek, az erdőszerkezet-átalakításnak és az ésszerű fakitermelésnek köszönhetően, így mértéke 2002. január 1-jén elérte a 328,8 millió köbmétert. A hazai erdőkben képződő összes folyó növedék 12,1 millió köbméter, ami annyit jelent, hogy erdeink másodpercenként 0,38 bruttó köbméternyi gyarapodást érnek el, ami egy 72´72 centiméteres, szabályos kockányi faanyagnak felel meg. A növekedés mértéke a fakitermelés, de elsősorban a természetes pusztulás miatt kisebb léptékű.
Azt beszélték, valaki meghalt – több baleset történt a nógrádi fesztiválon, a szombati programot lefújták
