„A bonyolult kapcsolatom Bergmannal abból adódik, hogy nem tartom őt túl kedves embernek. Jó rendező volt, de ettől még nevezhetsz valakit egy seggfejnek. Valószínűleg Caravaggio is az volt, de nagyszerű festményeket alkotott” – idézi a svéd színészt a Variety.

– Bergman manipulatív volt. A háború alatt náci volt, és ő volt az egyetlen ismerősöm, aki sírt, amikor Hitler meghalt. Mindig mentegettük őt, de úgy érzem, nagyon furcsa világnézete volt más emberekről. Azt gondolta, hogy néhány ember nem ér annyit, mint mások. Érezni lehetett, amikor manipulált másokat. Nem volt kedves – tette hozzá Stellan Skarsgård.
Bergman 1934-ben, tizenévesként járt Németországban, és később elismerte, hogy bálványozta Hitlert. A Laterna Magica című önéletrajzi könyvében ezt írta: „Hitler hihetetlenül karizmatikus volt. Felvillanyozta a tömeget. ...A nácizmus, amit láttam, szórakoztatónak és fiatalosnak tűnt.” Ugyanakkor azt is felidézi, hogy később megdöbbent, amikor szembesült a náci koncentrációs táborok igazságaival – olvasható a Mafab cikkében.