Ingmar Bergman kultfilmje ihlette a Szegedi Kortárs Balett új koreográfiáját

A 2025-ös év első bemutatójára készül tavasszal a Szegedi Kortárs Balett, Ingmar Bergman kultfilmjének címére utalva, Jelenetek a házasságról címmel. Az előadás Juronics Tamás művészeti vezető koreográfiája a Nemzeti Táncszínház partnerségével valósul meg. A 2024–25-ös évadban eddig 67 fellépést teljesített az együttes, ebből Franciaországban, majd Finnországban és Belgiumban összesen huszonöt előadást játszottak A Szegedi Kortárs Balett Belgium legkedveltebb balett-társulatává vált.

2024. 12. 28. 16:42
balett
A Fekete hattyú című balett-előadás részlete. Fotó: Facebook/Tarnavölgyi Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarországon és külföldön egyaránt nagy sikerrel mutatták be a Szegedi Kortárs Balett karácsonyi darabját, a Diótörőt. Csajkovszkij zenéje és az előadás friss, játékos, ám hangulatában, látványában mégis klasszikus megvalósítása nemcsak a gyerekeket, de az őket kísérő felnőtteket is lenyűgözte. Szegeden a gyerekbérlet igényeinek megfelelően januárban és februárban újra láthatja a közönség az előadást. Felújítják a nagy sikerű Shakespeare-darabot, a Leart, és megkezdik a Jelenetek a házasságról című új produkció előkészületeit.

balett
Nagy sikerrel mutatták be a balett-társulat karácsonyi darabját, a Diótörőt. Forrás: Facebook

A Szegedi Kortárs Balett új bemutatói

A 2025-ös év első bemutatójaként tavasszal Juronics Tamás művészeti vezető Jelenetek a házasságról című koreográfiáját tűzik műsorra. A darab először a szegedi nézők előtt mutatkozik be április 25-én, majd Budapesten adják elő, azt követően pedig külföldre is utaztatják. 

Ősszel Mozart művészete előtt tisztelegve Ama deus címmel készít koreográfiát a művészeti vezető. A történet a zeneszerző művei köré épülve jeleníti meg személyiségét, kapcsolatait a nőkkel és egy zseni viszonyát a körülötte levő világgal.

Az új produkciót a hazai premiereket követően decemberben, a szerző halálának évfordulóján Brüsszelben is bemutatják.

Párizsban idén először mutatkozott be a társulat. A Le 13eme Art Theatre kilencszáz fős nézőterén tizennégy estén aratott sikert a Fekete hattyú és a Carmina Burana. Helsinkiben, a Savoy színházban és Brüsszelben, a 3500 fős Cirque Royalban visszatérő vendégként üdvözölték a szegedi együttest. 

Echéry-Pataki András igazgató tájékoztatása szerint a Szegedi Kortárs Balett Belgium legkedveltebb balett-társulatává vált: vezeti a legtöbb nézőt vonzó balettegyüttesek listáját, hiszen a legtöbb jegy a Carmina Burana, a Fekete hattyú és a Diótörő című előadásokra fogyott.

Didier Durieux belga menedzserükkel hosszú távú céljaik vannak, és már 2025 karácsonyára hirdetik a jegyeket, illetve 2026-ra is terveznek. A brüsszeli Liszt Intézet kísérőrendezvénnyel csatlakozott az előadásokhoz, amelyből hagyományt kívánnak teremteni. A szervezet székházában szakmai napot tartottak, amelyen Czár Gergely társkoreográfus és Imelda Bianca Jeremias jelmeztervező részvételével pódiumbeszélgetést és jelmezkiállítást szerveztek, valamint a vendégek részletet tekinthettek meg a Carmina Buranából.


 


 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.