Címoldalas cikkekben ad hangot keserűségének a tegnapi francia sajtó amiatt, hogy az Irak elleni háború céljaival azonosulva Washington európai „vazallusai” a Párizs–Berlin páros elszigetelésének szándékával megbontották az Európai Unió összhangját. A konzervatív Le Figaro és a baloldali orientációjú Libération egybecsengő ítélete szerint a „vén kontinens” vezetőinek az amerikai politikával közösséget vállaló támogatási nyilatkozata csúnyán hátba támadta az európai egység eszméjét és a szervezet hajtómotorjául szolgáló francia–német tandemet.
A France Soir első oldalán Bushnak sikerült szétbomlasztani az uniós sorokat címmel értékeli a csütörtöki közleményt. A párizsi lap felcíme szerint A Fehér Ház szenzációs propagandagépezetet indított be. A Le Parisien Európa szilánkokra tört címmel ismerteti az állásfoglalást, amelyet Franciaország és Németország kudarcának értékel. A Libération Bush és nyolc zsoldosa címen harangozza be fedőlapján a témát. A Le Figaro szemére veti a brit, a spanyol és a portugál kormányfőnek, valamint a további aláíróknak, hogy Párizs és Berlin előzetes figyelmezetése nélkül szándékosan vállalták az uniós gyakorlat lejáratását, deklarációjukkal arcul csapták az európai önérzetet. A mértékadó jobboldali sajtóorgánum José María Aznar spanyol és Tony Blair brit kormányfő személyes ambícióinak bírálata mellett a három EU-jelölt ország valódi célkitűzéseire kérdez rá. Vajon tényleg az unió részévé akarnak válni, vagy egyszerűen csak egy nagyobb piachoz való hozzájutás szándéka mozgatja őket? – veti fel a Le Figaro. Párizs kétségtelenül elvesztette a háború előtti csatát – összegzi véleményét a lap, hozzáfűzve, hogy az ügyből valójában az uniós eszme került ki vesztesként.
Az Élysée (Jacques Chirac államfő palotája) a nyilatkozat napvilágra kerülése után nem sokkal még a nyolcak és a francia álláspont közös vonásainak hangsúlyozásával igyekezett tompítani azt a benyomást, hogy a nyílt levél publikálásának ténye a nézetek megosztottságára utalna. Az elnöki hivatal névtelenül nyilatkozó illetékese szerint a több európai lapban egyidejűleg megjelent felhívásban tulajdonképpen semmi meglepő nincs, az abban foglalt vélemények többségével Párizs maradéktalanul egyetért, különösen, ami Irak lefegyverzését illeti. Hangsúlyozta viszont, hogy Párizs szerint jelenleg semmi nem igazolna egy Bagdad ellen indítandó katonai akciót.
A Fradi leigazolhatja Robbie Keane korábbi kedvencét, aki ma Budapestre érkezik
