Városvezetői posztja mellett is el tudná látni képviselői tisztségét ebben a ciklusban – véli a főpolgármester. Emlékeztetett arra, hogy korábban éveken át az Európai Parlament (EP) önkormányzati konferenciájának alelnökeként tevékenykedett. Ismeretes: egy EP-képviselő átlagosan havi kétmillió forintos tiszteletdíjban részesül.
Természetesnek tartja és támogatja Demszky Gábor törekvését Bőhm András, az SZDSZ fővárosi frakcióvezetője. Bőhm elismerte: a két munkát bizonyára nem lesz egyszerű elvégezni. Gy. Németh Erzsébet, az MSZP fővárosi frakcióvezetője kifejtette: a parlamenti egyeztetéseknek ki kell terjednie arra is, hogy a polgármesterek részt vehetnek-e az EP-választásokon.
A parlamenti képviselőségről is a főpolgármesteri tisztség miatt mondott le Demszky Gábor, nem valószínű, hogy a strasbourgi EP-mandátum kevesebb munkát adna neki – emlékeztetett Kupper András (Fidesz) frakcióvezető-helyettes. Zsinka László, a MIÉP frakcióvezetője megjegyezte: ha Demszky úgy véli, összeegyeztethető a két tisztség, akkor ezzel burkoltan azt ismerné be, hogy eddig nem ő dolgozott a Városházán.
Demszky Gábor a kormány megszorító intézkedései elől menekülne a Strasbourgba – tartalmazza az MDF budapesti választmányának állásfoglalása. A testület bízik abban, hogy az időközi választást követően olyan főpolgármestere lesz a városnak, aki valóban Budapest érdekében tevékenykedik majd.
Kovács László, az MSZP elnöke közölte: megkezdték a jelöltjeik kiválasztását. Hozzátette: nem tartja valószínűnek, hogy vezető politikusokat neveznének a posztokra.
– Szomorúan tapasztaljuk, hogy a Fidesz bejelentése nyomán az európai választásokkal kapcsolatos törvénymódosításról tartandó négypárti egyeztetések várhatóan megrekednek – mondta Ékes József (MDF), aki sajnálatosnak tartja azt is, hogy a BM politikai államtitkára hétfői nyilatkozatával elindította ezt a folyamatot.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
