A távmunka személyi számítógépen végzett szellemi tevékenység, amelyet a munkavállaló otthon vagy egy közelébe kihelyezett munkahelyen – például teleházakban – végzi el a távolban lévő munkáltató megbízását. Munkája eredményét interneten vagy valamilyen elektronikus levelezőrendszeren továbbítja, s többnyire a feladatokat is ugyanígy kapja. Munkáltatójával és munkatársaival így elsősorban elektronikus úton tartja a kapcsolatot, személyes megjelenésére a munkáltató központjában csak esetenként van szükség.
Az informatikai és a munkaügyi tárca közös, kísérleti jelleggel indított távmunkapályázata szerint ezer távmunkahely létesülhet az országban. Az egymilliárd forint összértékű kiírásra 598 érvényes pályázat érkezett, a munkaadók 3400 távmunkahely létrehozására 1,5 milliárd forintot igényeltek és összesen több mint kétmilliárd forint értékű saját beruházást is vállaltak. Távmunkahelyenként 500 ezer forintot számítógép és szoftver vásárlásához, illetve internethasználathoz, további 500 ezer forintot pedig a bér, illetve a képzés finanszírozásához kapnak a pályázat nyertesei. A támogatást abban az esetben kell visszafizetni, ha két éven belül megszűnik a távmunkahely. A 299 nyertes pályázó csaknem mindegyike hátrányos helyzetű térségekben kínál 937, ugyancsak hátrányos helyzetű ember számára munkalehetőséget, több mint száz munkakörben.
Azok a pályázatok ugyanis, amelyek fogyatékkal élők, romák, gyermeküket egyedül nevelők, negyvenöt év felettiek foglalkoztatását vállalták, előnyben részesültek az elbírálás során. A két minisztérium további forrásokat keres arra, hogy az ezer munkahely létrehozására indított pályázat keretén túl további sikeres pályázók is hozzájuthassanak a támogatáshoz.
A kormány segít a Hévízi Tófürdőn, még az idén új fürdőház épül
