Nem utópiák alapján kell radikális változásokkal átalakítani a magyar iskolaszerkezetet, mert abban több lesz a kár, mint a haszon – reagált tegnap Pokorni Zoltán az SZDSZ oktatási reformokkal kapcsolatos új elképzeléseire.
A politikus leszögezte: a hat plusz hat, illetve hat plusz négy plusz két éves iskolarendszer 1996-ban és 1997-ben már megbukott, sem a pedagógusok, sem a szülők nem támogatják.
Az új rendszer több hibája közül kiemelkedik az, hogy újabb iskolabezárásokkal és pedagóguselbocsátásokkal járna. A fideszes politikus elmondta: a hat plusz hatos modell azon alapul, hogy a tanulók lineárisan építkezve sajátítják el a tudást.
– A közoktatási törvény módosításának tervezete még az iskolaszerkezet átalakításának lehetőségét is kizárja – reagált közleményében az Oktatási Minisztérium a Pokorni Zoltán által elmondottakra. Ezzel kapcsolatban Sió László, a Fidesz pedagógustagozatának vezetője kijelentette: az SZDSZ a törvényi szabályozást megkerülve, a Nemzeti alaptanterv „mögé bújva” akarja elképzelését keresztülvinni.
Iskolabezárások szerte az országban. A zalaegerszegi önkormányzat tegnapi döntése értelmében két helyi óvodát és két általános iskolát megszüntettek, további hatot kettesével összevontak vagy közös irányítás alá helyeztek. A város két szakközépiskoláját öszszevonták, másik négy szakközépiskola ezentúl közös vezetés alatt működik; ugyanez lett a sorsa három kollégiumnak is. A gimnáziumokat nem szervezték át. Az intézkedés várhatóan száz pedagógus elbocsátásával jár. Költségvetési nehézségekre hivatkozva több önkormányzat tervez hasonló intézkedéseket. Így Győrben több mint húsz, Kőbányán tizenkét oktatási intézményt zárnának be, illetve vonnának össze. (M. B.)
A Fradi leigazolhatja Robbie Keane korábbi kedvencét, aki ma Budapestre érkezik
