Sándor László távozásához hozzájárult, hogy a konföderáció legerősebb tagszervezetei elégedetlenek voltak munkájával. Az elnök ténykedése alatt súlyos anyagi helyzetbe került a szövetség, és presztízse is jelentősen csökkent.
Tavaly augusztusban Sándor elnöksége alatt adták el a konföderáció Dózsa György úti székházát. Bár az elnök akkori bejelentése szerint az eladásból származó összeget – százötvenmillió forintot – csak az új székház megvásárlására lehetett volna fordítani, a konföderáció jelenleg is a Vasasszakszervezet központjában van. Már korábbi információk is arról szóltak, hogy Sándor László – aki Bokros-csomag idején szocialista képviselő is volt – ajánlatot kapott az MSZP-től, hogy ha a szocialisták alakíthatnak kormányt, úgy az elnök közgazdászi végzettségének megfelelő állásra számíthat. Ismeretes: a választások előtt az MSZOSZ együttműködési megállapodást kötött az MSZP-vel, majd – miközben a konföderáció rendkívül komoly anyagi gondokkal küszködött – hétszázezer szórólapot nyomtatott, illetve terjesztett, amelyeken a baloldal jelöltjeinek támogatására buzdított. Sándor László neve több botrányos ügyben – például VIP-hitel – is felbukkant. Kiss Péter nyáron még cáfolta, hogy Sándor kormányzati feladatot kap. A munkaügyi miniszter tegnap lapunk kérdésére közölte: akkor nem látott olyan feladatkört, amit Sándor betölthetett volna.
A volt szakszervezeti vezető februártól egy 5,6 milliárd forintos költségvetésű testület irányítója lesz. Úgy tudjuk: Bálint Attila, az MSZOSZ volt szóvivője is – aki Sándorral szinte egy időben távozott a szövetségből – „szakmai” feladatot kap a Közmunka Tanácsban.
Hungary FM: Where Are the Human Rights Activists Now?
