Szigorodó spanyol törvények

Hírösszefoglaló
2003. 01. 06. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több mint kétszáz olyan radikális baszk fiatal jelentkezett az utóbbi hónapokban az ETA-kommandókba, aki eddig csak az úgynevezett kis intenzitású terrorakciókban, vagyis utcai zavargásokban és harcokban vett részt – közölte az El Mundó tegnapi száma terrorizmusellenes forrásokra hivatkozva. A lap tudni vélte, hogy a jelentkezők közül – akiknek nagy része Franciaországból tért vissza a spanyol Baszkföldre – az ETA körülbelül százat visszautasított, mert a terrorszervezet vezetői attól tartanak, hogy az állambiztonsági szervek így próbálják beépíteni kémeiket. Szintén az ETA-val kapcsolatos az a hír, amelyről a La Razón számolt be. Eszerint szombaton késő este két tüntetésre került sor Baszkföldön. San Sebastianban több ezren demonstráltak a börtönben levő ETA-tagok szabadlábra helyezéséért „Amnesztia és szabadság” jelszó alatt. Egy másik, Bilbaóban tartott tüntetésen, amelyet az Igent a Baszkföldnek mozgalom szervezett, az ETA Franciaországban menekültként élő tagjai bejelentették, hogy vissza kívánnak térni Spanyolországba.
A spanyol minisztertanács egyébként elfogadta azt a törvényjavaslatot, amelynek alapján harmincról negyven évre emelik a terroristákra és a súlyos bűncselekmények elkövetőire kiróható maximális börtönbüntetést. A madridi lapok szombati beszámolói szerint a büntetés negyven évre emelése mellett a törvénytervezet szerint a maximális büntetésre ítélteknek teljes egészében le kell tölteniük a kiszabott időt, és csak egészen kivételes esetben részesülhetnek kedvezményekben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.