Blairnek aligha használ, hogy Londonban szombaton lezajlott a brit történelem legnagyobb tüntetése. A felvonulók számáról megoszlanak a becslések, háromnegyed millió és másfél millió közötti tüntetőről írnak a lapok. Tony Blair ilyen viharos politikai időjárásban tartotta meg élete talán legszenvedélyesebb beszédét. Nem titkolta, hogy kisebbségbe szorult, s hogy politikai pályáját kockáztatja állásfoglalásával. Mégis kiállt meggyőződése mellett, hangoztatta, hogy az erkölcsi érvek a Szaddám Huszein elleni fellépés mellett szólnak. Azt mondta: „Vér tapad azoknak a kezéhez, akik most a megalkuvást választják.” Blair ki nem mondottan Winston Churchillre utalt, aki a harmincas években a félbolond háborús uszító szerepét vállalta, és akit a BBC egyik műsorában ma már „minden idők legnagyobb brit történelmi alakjának” neveztek a hallgatók.
A média és a megkérdezett politikusok szerint a miniszterelnök bukásához vezethet, ha Nagy-Britannia és az Egyesült Államok nem harcol ki egy olyan új BT-határozatot, amely megállapítja, hogy az iraki diktátor nem teljesítette a BT 1441-es számú határozatát. Ebben az esetben valószínű, hogy Bush elnök az ENSZ jóváhagyása nélkül is megindítja a fegyveres támadást Irak ellen. Tony Blairnek választania kell Amerika és Európa között, holott külpolitikája valamiféle hídszerepre irányul. Ha meghátrál, világszerte köznevetség tárgya lesz. Ha kitart Bush mellett, akkor könnyen Anthony Eden sorsára juthat, akit a szuezi beavatkozás távolított el a Downing Street 10-ből.
Nagy-Britanniát minden rendelkezésre álló brit és külföldi értesülés szerint állandó, súlyos, közvetlen veszély fenyegeti az al-Kaida részéről. London négy repülőtere közül a legnagyobb és legforgalmasabb, a Heathrow negyedik napja tankok, katonák és rendőrök védelme alatt működik. Gatwickben, a főváros második legnagyobb repülőterén órákra lezártak egy utasépületet, amikor egy venezuelai állampolgár poggyászában kézigránátot találtak. A hatóságoknak biztos tudomásuk van arról, hogy Angliában aktív al-Kaida csoportok tartózkodnak. A brit–amerikai szövetségnek mindeddig nem sikerült meggyőznie a közvéleményt, hogy Szaddám Huszein és az al-Kaida együttműködik, Úgy tűnik, Tony Blairnek nagy szüksége van Churchill köpenyére pártja tavaszi konferenciájának jeges szelében.
Két ember meghalt, öt kórházba került az ítéletidő viszontagságai miatt Romániában
