Thomas Fargo tengernagy terve kapcsán az információt hírül adó amerikai televíziós társaságok hozzátették, hogy Donald Rumsfeld védelmi miniszter egyelőre elutasította a kérést. A főparancsnok ugyanakkor kéttucatnyi harci repülőgép, továbbá hadihajók küldését is kérte, de ezt sem hagyták jóvá, miután George Bush elnök értésre adta, hogy békés körülmények között szeretné rendezni a konfliktust Phenjannal. Egy amerikai illetékes úgy nyilatkozott, Fargo elrettentő erő kiépítésén dolgozik, mert biztos kíván lenni abban, hogy Észak-Korea nem kezd kalandokba abban a hiszemben, hogy Washington túlságosan Irakra koncentrál.
Észak-Korea közben azzal vádolta meg az Egyesült Államokat, hogy légiereje januárban 180 kémrepülést hajtott végre az ország felett. „Az amerikai imperialisták januárban 180 esetben kémkedtek a levegőből, hadászati és taktikai felderítő repülőgépeket bevetve” – közölte a phenjani kommunista rezsim hivatalos hírügynöksége, a KCNA.
Az észak-koreai hírügynökség arról is beszámolt, hogy az amerikai erők a Koreai-félsziget térségében nagyszabású légi hadgyakorlatot tartottak januárban, „háborús hangulatot szítva” ezzel. Az AP amerikai hírügynökség szerint Észak-Korea rendszeresen megfogalmaz hasonló vádakat, azt hangoztatva, hogy az Egyesült Államok az ország lerohanására készül. Az amerikai hadvezetés ezzel szemben azt állítja, hogy a térségben végrehajtott hadgyakorlatai védelmi természetűek.
Ro Mo Hjun megválasztott dél-koreai elnök mindeközben elküldte megbízottját az Egyesült Államokba, hogy tájékoztassa az amerikai vezetést Észak-Koreával kapcsolatos elképzeléseiről. Csung Dal Sul parlamenti képviselőt négynapos látogatása alatt fogadja Colin Powell amerikai külügyminiszter, és a küldött találkozik más magas rangú amerikai tisztségviselőkkel is. A megbízott szombaton kijelentette, a rendkívül súlyos helyzet a Koreai-félszigeten szükségessé teszi Washington és Szöul egyeztetését. Közölte, hogy az észak-koreai atomprogrammal kapcsolatos problémák békés rendezésének lehetőségét vitatja meg vendéglátóival. A dél-koreai honatya Washington után Japánba utazik, ahol fogadja őt Koidzumi Dzsunicsiro miniszterelnök is.
Az új dél-koreai államfő február 25-én lép hivatalba. Ígéretet tett arra, hogy kész az együttműködésre az Egyesült Államokkal a nukleáris válság megoldásában, de jelezte, hogy a Szöul komolyabban részt akar venni a biztonsági kérdések kezelésében.
A tiszások túlnyomó többsége sem akar kétpárti parlamentet
