Ma reggel újra munkába állhatnak a Budalakk ÉTA Rt. Pusztavámon lévő festékgyárában a dolgozók azután, hogy péntek óta a volt vezérigazgató, Gombár József, és egy kétes hírű orosz férfi, Igor Utkin által fölbérelt biztonsági emberek megszállva tartották a telephely portáját, és ellenőrzésük alá vonták a bejáratot. A gyárban dolgozó negyvenöt ember tegnap reggel csak a móri rendőrség jelenlétének köszönhetően tudott bejutni munkahelyére, de a kialakult feszült helyzet miatt nem tudtak dolgozni. A helyi önkormányzat jegyzője tegnap délután határozatban szólította föl távozásra a körülbelül húsz őrző-védőt, akik eleget tettek a kérésnek.
Az 1998-ban húszmillió forint jegyzett tőkével létrehozott Budalakk Rt.-t jelenleg a Tóvilág Kft. birtokolja. A kft. tulajdonosa, Rózsa Ferenc (aki a Budalakk igazgatótanácsának is tagja) lapunknak elmondta: 2001-ben a gyár részvényeinek tizenkilenc százalékát – új piacok szerzésének reményében – eladták az oroszoknak, majd tavaly február közepén Gombár a maradék nyolcvanegy százalékot is átjátszotta Utkinnak. Tette ezt úgy, hogy a gyanú szerint visszadátumozta az erről szóló jegyzőkönyvet januárra, mivel februárra már leváltották vezérigazgatói posztjából. Rózsa többször is feljelentést tett a Budalakk Rt. bejegyzett székhelyén (Újpesten) illetékes rendőrkapitányságon, amely azóta is nyomoz az ügyben. Információink szerint az igazságügyi szakértői vizsgálat már lezárult, és kiderült, hogy a visszadátumozott jegyzőkönyv hamis, az aláírók közül többen nem is voltak a szignáláskor Magyarországon. Például a kétszázalékos tulajdonrésszel rendelkező Okszana Fedorova sem, aki tavaly elnyerte a világszépe címet. (A Demokrata 2003. február 13-i számában nyilatkozó Kőrösi Imre volt MDF-es képviselő szerint az orosz maffia „megvette az egész szépségkirálynő-választást, és világszépét csinált a kislányból”.)
Lapunknak a gyár több alkalmazottja is elismerte: félnek az ismeretlen helyről és szándékkal érkező őrző-védő emberektől. Az egyik dolgozót már életveszélyesen meg is fenyegették a napokban, Rózsának pedig telefonon azt üzente egy ismeretlen, hogy „a saját érdekében jobban tenné, ha nem tenné ki a lábát a lakásából”. Szerinte addig nem áll helyre a rend, amíg a rendőrség nem gyorsítja fel a nyomozást. Rózsa Ferenc a Magyar Nemzetnek elárulta: korábban nagyon jó barátságban volt Gombárral, akit azonban vagy pénzzel, vagy fenyegetéssel Utkin a maga oldalára állított, és megpróbálta rajta keresztül megszerezni a festékgyárat. Gombár jellemgyenge ember – tette hozzá Rózsa.
A szövevényes ügyről megkérdeztük Gombár Józsefet is, de ő csak annyit mondott, hogy Rózsának egy szava sem igaz. A porta elfoglalásának indítékáról sem kívánt nyilatkozni lapunknak.
Tüntetők várták Balatonalmádiban Magyar Pétert, aki a testőreiről és a külföldi támogatásról is hazudozott - videó