Örömének adott hangot Kofi Annan, az ENSZ főtitkára a phenjani válság megoldását célzó tárgyalások megkezdése kapcsán, amelyek reményei szerint kezdetét jelenthetik annak a folyamatnak, amely diplomáciai úton megoldást jelenthet a Koreai-félszigeten kialakult válságra. A New Yorkban ismertetett közlemény szerint Kofi Annan és a főtitkár észak-koreai különmegbízottja, Maurice Strong a jövőben is teljes támogatásukról biztosítják a tárgyalási folyamatot, s ezzel egy időben a humanitárius problémákra és a gazdasági fejlődés körülményeinek megteremtésére összpontosítanak Észak-Koreában. A tanácskozásba – amerikai források szerint – bekapcsolódik majd az egyelőre nélkülözött Dél-Korea, továbbá Japán és Oroszország is. Ro Mu Hjon dél-koreai elnök az előkészítésből való kimaradás miatt őt ért kritikára reagálva elmondta: nem az a fontos, hogy Szöul már most részt vehessen a tárgyalásokon, hanem azok sikere. Ro elismerte, hogy sok Dél-Korea haragszik, és sértve érzi magát Szöul kihagyása miatt, de a későbbi részvétel biztosítva van.
A pekingi tárgyalások megkezdéséhez már hozzájárult George Bush amerikai elnök is, Washington azonban közölte, hogy csak akkor hajlandó előkészítő megbeszélést folytatni Phenjannal, ha az észak-koreai vezetés az érdemi tárgyalásokon már megengedi Szöul és Tokió jelenlétét is. Phenjan korábban Peking részvételét sem akarta, de miután Washington mindvégig a sok résztvevős tárgyalásokhoz ragaszkodott, kompromisszumként ezt végül elfogadta. Washington a dél-koreai Yonhap hírügynökség szerint viszont azt közölte, hogy e puhatolózó tárgyalásoktól nem vár áttörést.
Moszkva tegnap ettől függetlenül elégedettségének adott hangot az észak-koreai nukleáris program kiváltotta válság rendezésére irányuló tárgyalásokkal kapcsolatban, s egyben reményét fejezte ki, hogy sikerül előrelépést elérni azokon. A közlemény szerint Oroszország kész ezt a folyamatot minden rendelkezésére álló eszközzel segíteni.

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt