Tegnap akarta kihallgatni a Fővárosi Főügyészség Nyomozó Hivatala a pénzmosás miatt előzetes letartóztatásban lévő El Abed Hassant, ám a gyanúsított megtagadta a vallomástételt. A gyanú szerint a szír férfi augusztus 28-án, egy nappal őrizetbe vétele után pénzt ajánlott egy fogdaőrnek, hogy feleségével korlátlanul és ellenőrzés nélkül telefonon beszélgethessen.
Úgy értesültünk, Hassan Kulcsár Attila megbízásából beszélt egy férfivel, aki megadott neki egy számlaszámot, amelyre át kellett utalnia egy összeget. Később kiderült, hogy egy németországi bankszámláról van szó, amely Alexandru Mudurához köthető. El Abed Hassan ügyvédje, Retteghy István nem kívánta kommentálni információinkat.
Beszámoltunk róla, hogy csaknem 25 millió forintot vitt Kulcsár egyik közvetítője a Magyar Távirati Irodába (MTI), a pénzt az arab férfi adta át a bécsi kiadatási őrizetben lévő exbróker megbízottjának. Érdekesség, hogy a Világgazdaság című napilap szerkesztősége szintén az MTI épületében van, az újságot az egykor a Forró Tamás érdekeltségébe tartozó Zöld Újság Rt. adja ki. A médiaszemélyiség egy televízió-műsorban beszámolt arról, hogy Kulcsárral akkor került üzleti kapcsolatba, amikor befektetőket keresett a tulajdonában lévő Zöld Újság Rt.-hez, mert egy, az Orbán-kormányhoz közel álló gazdasági csoport komolyan fenyegette a vállalkozást. A riporternek végül sikerült megtalálnia az alkalmas személyeket a napilap megmentésére, akik némelyike közül később kiderült, érintettek lehetnek a brókerbotrányban. Megírtuk azt is: csaknem 25 millió forintot a Magyar Televízió épületébe is kipostázott a Gyuszi néven elhíresült taxisofőr.
***
Újabb leszavazás. Ezúttal a K&H-brókerbotrány kapcsán szavazta le a kormánypárti többség Polt Péter legfőbb ügyészt az Országgyűlésben. Szitka Péter (MSZP) és Vadai Ágnes (MSZP) interpellációjában azt vélelmezte, hogy a legfőbb ügyész a saját szája íze szerint alkalmazza a törvényeket, és nem az igazság kiderítése a célja. Szerintük az ügyészség a rendőrség értesítése nélkül szállította át és hallgatta ki Rejtő E. Tibort, a K&H volt vezérigazgatóját. Polt Péter minden alapot nélkülözőnek és méltatlannak nevezte a kormánypárti képviselők állításait. Hangsúlyozta: a büntetőeljárási törvény egyértelműen kimondja, hogy az ügyészség rendelkezik a nyomozásról. Hozzátette: a rendőrség tudott Rejtő E. kihallgatásáról, sőt, az előállítását és átszállítását is ők hajtották végre.

A legismertebb magyar meteorológus is megszólalt a pokoli hőhullámokkal kapcsolatban