Kovács Edit a Jókai Színház egyik közönségkedvence; kategóriájában a Megye Színművésze díj idei kitüntetettje. Hűséges alkat: Békéscsabán a Rentz Antal indította Justh Zsigmond Stúdióban tanult. Sorra kapta a jobbnál jobb szerepeket: igen hamar bizonyíthatott a Lear király Cordeliájaként vagy A bor Rozikájaként. Nemcsak műveli a csodát, de igyekszik átadni is a színészmesterség fogásait: a Fiatal Színházművészeti Szakközépiskola tanáraként már a második osztályt vezeti Jancsik Ferenc segítségével. Azt vallja, hogy sokat köszönhet a családias társulatnak és a sok tehetséges kollégának. Igazi kihívásnak azt érzi, ha – mint most épp a Könyörtelenek-ben – a civil énjével ellentétes karaktereket kell alakítania. Ez a habitusváltás színészileg igen érdekes, hiszen olyan rejtett dolgokat kell előbányásznia magából (egészen a gyilkos ösztönig), amelyek számára is ismeretlenek.
Állítja, hogy Békéscsabán a kolleginák sem rivalizálnak egymással – ambícióit bárki szabadon kiélheti a sokféle szerepnek köszönhetően. Ami hiányzik, az a filmezési, szinkronizálási lehetőség. Nemcsak az egyeztetési gondok „fúrják meg” az esetleges felkéréseket, de az anyagiak is: az ügynökségek által szervezett meghallgatásokat nem lehet győzni útiköltséggel.
Tege Antal a színház egyik nagy reménysége, noha lassan maga is törzsgárdatagnak számít. Nagykőrösről került Békéscsabára, Gergely László osztályába járt a Fiatal Színházművészeti Szakközépiskolában, többek között Sík Ferenctől is tanult. Diplomázás után rögtön Békéscsabára szerződött, s hálás szerepek sorát alakíthatta: Vajkot Szabó Magda Az a szép fényes nap…-jában, Silviót a Két úr szolgájá-ban vagy Foghegy Csárlit a tavalyi évad legnagyobb közönségsikerében, a Senki sem tökéletes, avagy nincs, aki hűvösen szereti című „zenés őrületben”. A Könyörtelenek című drámában némiképp ütődött amerikai aranyifjút formál meg, ám figurája akár Mikszáth Kálmán széllelbélelt dzsentrihőseiként is megállná a helyét. Szívesen kipróbálná magát másutt is, de nem záporoznak a felkérések – főleg a technikai nehézségek miatt. Pedig a vendégjátékok során bőséggel tapasztalhatja: komédiázását másutt is értékeli a publikum. Teszi hát, amire helyben módja és lehetősége van: rádiózik, Gáspár Tibor tanársegédeként maga is tanít a színiiskolában, s barátaival együtt gyermekműsorokkal járja a megyét – legutóbb Szarvason játszottak egy alapítványi színházzal. No és – teszi hozzá leplezetlen büszkeséggel – élete legfontosabb alakítására: az apaszerepre készül.

Két frontális baleset is történt rövid időn belül